DOLAR

18,6372$% 0

EURO

19,6792% 0.24

STERLİN

22,9141£% 0.1

GRAM ALTIN

1.076,85%0,00

ÇEYREK ALTIN

1.752,00%-0,28

BİTCOİN

323586฿%2.02282

a

Sakarya’da Sahipsiz Hayvanlara Rehabilitasyon Merkezi Açılıyor

Sakarya Belediyesi tarafından kurulan sokak hayvanları geçici huzurevi ve rehabilitasyon merkezinde, sokak hayvanlarına ve sahipsiz hayvanlara tedaviden rehabilitasyona kadar çeşitli hizmetler verilecek.
saglikagi.net
Sakarya’da Sahipsiz Hayvanlara Rehabilitasyon Merkezi Açılıyor
google news

Sahipsiz Hayvanlara Rehabilitasyon Merkezi açılıyor, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce açıklamalarda bulundu. “Son teknolojiyle inşa edilen kampüsümüzün içinde yoğun bakım merkezi, laboratuvar, veteriner acil müdahale odaları bulunuyor. Merkez, yazlık ve kışlık olmak üzere yaklaşık 600 hayvana ev sahipliği yapacak

 

Şehirden yapılan basın açıklamasına göre, bölgenin en büyük hayvan bakım merkezi olacak alanda çalışmalar tamamlandı. Kampüs içerisinde 17.000 metrekarelik alanda en son teknolojiye sahip besin üretim tesisi bulunacaktır.

 

Tesiste kediler tek başlarına yaşayabilmekte, kendilerine ait oturma odası, ortak oyun alanı, ameliyathane ve kediler için tırmanma alanı bulunmaktadır.

180 adet bireysel köpek kulübesi, her biri 20 köpek kapasiteli 10 adet açık köpek kulübesi ve diğer hayvanlardan bağımsız olarak tüm hayvanların yavrularını sağlıklı tutabilmeleri için özel alanlar olacak.

 

Kampüs girişinde hayvan sahiplenme binası yapılacak. Bu sayede vatandaşlar sağlığına kavuşan ve gerekli sağlık kontrollerinden geçen tüm evcil hayvanları sahiplenebilecek.

 

blank

“Merkez, 600 hayvana ev sahipliği yapacak”

Açıklamada görüşlerini dile getirilen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, sevgili sokak dostlarının ihtiyaçlarını karşılamak için yeni projeler üretmeye devam ettiklerini belirterek, yola çıkan yaralı ve hastalara yaptıkları merkezle daha iyi koşullarda hizmet verileceğini söyledi.

 

Huzurevinde rehabilitasyon merkezi olacağını, böylece dışarı çıkmaya gerek olmadığını söyleyen Yüce, şunları söylüyor:

Bu merkezimizin içinde 2 ameliyathane, 2 muayenehane, 12 hayvan kapasiteli içerisinde kuvözlerin olduğu yoğun bakım ünitesi, operasyon sonrası bakım odası, fizik rehabilite odası, tüm ilaçların yer aldığı eczane, görüntülenme odası, kan tahlillerini yapabildiğimiz laboratuvar, 10 hayvan kapasiteli karantina odası ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı temizlik saritasyon odası bulunuyor. Ayrıca 50 kişilik seminer ve eğitim salonunun yer aldığı merkezimiz, bilgi alanıyla ilgili eğitim yuvası niteliği de taşıyacak.”

 

Yüce, Sahipsiz Hayvanlara Rehabilitasyon Merkezinin açılacağından bahsederken birkaç bölüme ayrılan kompleksin, hayvanların bakıldığı bir kabul merkezi, barınak ve klinik olduğunu söyledi. “Son teknolojiyle inşa edilen kampüsümüzün içinde yoğun bakım merkezi, laboratuvar, veteriner acil müdahale odaları bulunuyor. Merkez, yazlık ve kışlık olmak üzere yaklaşık 600 hayvana yaşam alanı olarak ev sahipliği yapacak.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Telefonu Çalınan Kadın Polisi Ölümle Tehdit Etti