DOLAR

15,9690$% 0.16

EURO

16,8565% 0.91

STERLİN

19,8916£% 1

GRAM ALTIN

939,83%1,05

ÇEYREK ALTIN

1.540,00%0,39

BİTCOİN

469897฿%-1.14699

a

Sağlık Yönetimi Mezunları Kadro İstiyor

Sağlık Yönetimi bölümünü bitiren binlerce mezun, bakanlığın kontenjan açmaması nedeniyle atanamıyor. Fırsat eşitliği sağlanamadığını belirten binlerce bölüm mezunu, CİMER'e taleplerini ve sorularını içeren yazıyı iletti.

saglikagi.net
Saglik Yonetimi Mezunlari Kadro Istiyor
google news

Sağlık Yönetimi bölümünü bitiren binlerce mezun, hakkaniyetli branş dağılımı ve fırsat eşitliği sağlanması için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) ilettiği yazıda; 146 üniversitede lisans ve ön lisans olarak olan 100 binden fazla mezunu olan yarım asırdan fazladır var olan Sağlık Yönetimi Bölümüne Sağlık Bakanlığı alımlarda fırsat eşitliği sağlamadığı anlatıldı.

 

İşte etkinlik kapsamına konu olan o metin:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi
Kamu Denetçiliği Kurumu (OMBUDSMANLIK) 17.08.2021 tarihinde yaptığımız başvuru da açık ve net şekilde Sağlık Yönetimi Bölümü mağduriyetini anlattık . Başvuru da 146 üniversitede lisans ve ön lisans olarak olan 100 binden fazla mezunu olan yarım asırdan fazladır var olan Sağlık Yönetimi Bölümüne Sağlık Bakanlığı alımlarda fırsat eşitliği sağlamadığı anlattık .

 

“100 binden fazla gencin feryadını bilerek duymazdan gelindi…”

Anayasamızın ikinci maddesi Türkiye Cumhuriyeti sosyal ve hukuk bir devlet olduğu açıkça belirtilmiştir . Sosyal ve hukuk devlet ilkesi gereği de fırsat eşitliğidir . Sağlık Bakanlığı yaptığı alımlarda Sağlık Yönetimi Bölümü mezunu 100 binden fazla gence alımlarda atanma fırsatı tanımayarak
hem Anayasamızın ikinci maddesini açıkça çiğnendiğini hemde bölüm mezunu 100 binden fazla gencin feryadını bilerek duymazdan geldiği görülmektedir .

 

“Neden fırsat eşitliği tanınmadığı soruldu…”

Kamu Denetçiliği Kurumu Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden Sağlık Yönetimi Bölümüne neden fırsat eşitliği tanınmadığı sordu. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Başkanının imzalı olarak gönderdiği E-36520673-929 sayılı raporda önümüzdeki alımlarda Sağlık Yönetimi Bölümü mezunları unvanıyla alımlarda olacağı , değerlendireceği açıkça belirtilmiştir .

 

Yukarıdaki bilgileri baz alarak Sağlık Bakanlığı’nın Kamu Denetçiliği Kurumuna gönderdiği raporu da dikkate alarak Sağlık Yönetimi Bölümü ilgili aşağıdaki sorularımın cevabını tarafıma iletilmesini arz ediyorum .

 

1) Sağlık Bakanlığı Mart ayında yapacağı sağlıkçı alımlarında Sağlık Yönetimi Bölümünden alımlarda yer verilecek mi?
2) Anayasamızın ikinci maddesi açıkça ülkemizin sosyal hukuk devlet olduğu belirtilmektedir . Bu maddeye göre Sağlık Yönetimi Bölümü mezunları fırsat eşitliği istiyor . Sağlık Bakanlığı ne zaman Anayasamızın ikinci maddesine uyacak ne zaman bölümün 100 binden fazla mezuna fırsat eşitliği sağlayacak ?”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP