DOLAR

18,6469$% 0.04

EURO

19,6967% 0.03

STERLİN

22,9237£% 0.41

GRAM ALTIN

1.079,25%0,70

ÇEYREK ALTIN

1.762,00%0,56

BİTCOİN

321457฿%2.38399

a

Sağlık Turizmine Yeni Destek Paketi

Türkiye, dünyanın sağlık turizmi cazibe merkezlerinden biri haline geldi.
saglikagi.net
Sağlık Turizmine Yeni Destek Paketi
google news

 

Bütüncül yaklaşımla planlanan yeni desteklerin sağlık turizmi açısından önemli olduğunu söyleyen Terziler,

 

Türkiye sağlıkta sağladığı kaliteli hizmetler ve diğer ülkelere göre uygun fiyatları ile sağlık turizminde çok önemli bir marka haline geldi. Önceleri ağırlıklı olarak Ortadoğu coğrafyasına hitap ederken son 10 yılda sağlık turizmi için gelenlerin ülkelerinin ciddi oranda değiştiğini gözlemliyoruz. Türkiye artık Avrupalıların en çok tercih ettiği ülke haline geldi. Sağlıkta yakaladığımız marka gücümüzü biraz daha yukarı çekmemiz ve katma değerli servislerimizi artırmamız gerekiyor” dedi.

 

 

blank

 

Türkiye’nin sağlık hizmetleri ihracatının hızla büyüdüğünü ve bu yıl 3 milyar doları aşan gelire ulaşmasının beklendiğini anlatan Terziler, bu rakamın neredeyse yarısının saç ekim hizmetlerinden geldiğine dikkat çekiyor. Türkiye’nin saç ekiminde dünyanın 1 numaralı ülkesi olduğunu ve İstanbul’un saç ekiminin başkenti olduğunu iddia eden Terziler,

Türkiye’de günde ortalama 2 bin saç ekimi yapılıyor. Avrupalılar başta olmak üzere tüm dünyadan akın akın ülkemize geliyorlar. Türkiye’nin sunduğu kaliteli hizmeti sürdürüp bu akımı çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Eğer doğru hamlelerle yolumuza devam edersek Sayın Bakanımızın dediği gibi kısa sürede 5 milyar dolara ulaşabiliriz. Bu anlamda Bakanlığın hazırladığı yeni destek paketini çok önemli ve değerli buluyorum” diye konuştu.

Terziler, daha önce değindikleri istihdam sorununun yeni destek paketine dahil edilmesinden memnun olduklarını söylediler.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Sınav Kaygısıyla Nasıl Başa Çıkılır