DOLAR

15,8501$% -0.59

EURO

16,7492% 0.26

STERLİN

19,7568£% 0.28

GRAM ALTIN

940,44%1,12

ÇEYREK ALTIN

1.540,00%0,84

BİTCOİN

467634฿%-0.90918

a

Sağlık-Sen’den Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan’a Ziyaret

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’a ziyarette bulunan Sağlık-Sen Yönetimi, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını ileterek, çalışanların ekonomik ve özlük haklarında iyileştirme yapılması gerekliliğini dile getirdi.

saglikagi.net
Saglik Sene28099den Hazine Ve Maliye Bakan Yardimcisi Gurcane28099a Ziyaret 740x420
google news

Sağlık-Sen Genel Sekreteri Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan, Şemsettin Karadoğan ve Yasin Barutcu, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını dile getiren Sağlık-Sen Yönetimi, döner sermaye adaletsizliğine değindi. Döner sermaye sisteminden kaynaklı sıkıntıları anlatan Sağlık-Sen Yönetimi, sistemin çalışma barışını zedelediğine vurgu yaptı. Sağlık-Sen Yönetimi, döner sermayenin merkezi bütçeden karşılanması gerektiğine dikkat çekti.

 

Pandemi sürecinde sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının büyük emek sarf ettiğine, aynı zamanda da çalışanların çok yıprandığına dikkat çeken Sağlık-Sen Yönetimi, çalışanların ekonomik ve özlük haklarında iyileştirme yapılması gerektiğini ifade etti.

 

Yönetim ayrıca, icap nöbeti başta olmak üzere sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulundu.

 

Bakan Yardımcısı Gürcan: Sorunların Çözümü İçin Yetkililerle Temas Halinde Olacağım

Sorunlarla yakından ilgilenen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, sağlık çalışanlarına minnettar olduklarını dile getirdi. Çalışanların sorunlarına hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Gürcan, sorunların bir an önce çözüme kavuşması noktasında yetkililerle temas halinde olacağını ifade etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP