DOLAR

16,4011$% 0.29

EURO

17,5718% 0.03

STERLİN

20,6932£% 0.23

GRAM ALTIN

979,79%0,75

ÇEYREK ALTIN

1.596,00%0,06

BİTCOİN

476188฿%-0.15957

a

Sağlık-Sen Tüzük Tadil Genel Kurulu Yapıldı

Sağlık-Sen Tüzük Tadil Genel Kurulu’nda, tüzük değişiklikleri oy çokluğu ile onaylandı.

saglikagi.net
Saglik Sen Tuzuk Tadil Genel Kurulu Yapildi 740x388
google news

Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, şube başkanları ve delegelerin katılımıyla gerçekleştirilen Sağlık-Sen Tüzük Tadil Genel Kurulu’nda, tüzük değişiklikleri onaylanarak yürürlüğe girdi.

Tüzük Tadil Genel Kurulu Divan Başkanlığını Genel Sekreter Durali Baki yaparken, Divan Üyeliğine Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, Çanakkale Şube Başkanı Suat Özen, İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ve Memur-Sen Avukatı Ahmet Günenç seçildi.

Kurulda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının olağanüstü bir çaba ile hizmet verdiğini dile getirerek, Sağlık-Sen teşkilatına gösterdikleri fedakarlık ve verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.

 

6. Dönem Toplu Sözleşme sonrası teşkilatın Sağlık-Sen ailesini büyüttüğünü söyleyen Durmuş, sendika olarak hedeflerine hızla ilerlediklerini kaydetti.

Tüzük Tadil Genel Kurulu’nun teşkilata ve Sağlık-Sen camiasına hayırlar getirmesini dileyen Durmuş, “Memur-Sen olarak, bağlı tüm sendikaların ortak bir tüzüğü olsun istiyoruz. Bu bağlamda, Memur-Sen tüzüğünü referans alarak tüzük hazırladık. Her madde üzerinde fikir üreterek bir tüzük ortaya koyduk. Antidemokratik hiçbir uygulama olmadan, açık ve şeffaf şekilde tüzük kongresini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

 

Hiç kimseyi ötekileştirmeden daha şeffaf ve istişareye dayalı bir yönetim anlayışı için tüzük değişikliğine gittiklerini anlatan Durmuş, birlik ve beraberlik içeresinde sendikayı daha ileriye taşıyacaklarını söyledi.

6. Dönem Toplu Sözleşme sürecini ve kazanımları anlatan Durmuş, önemli kazımlar elde edildiğini ve bu kazanımlara sahada sahip çıkılması gerektiğini kaydetti. 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nda değişikliğe gidilmesinin şart olduğunu belirten Durmuş, bunun için mücadele verdiklerini bildirdi.

 

14 Mart Tıp Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjdelerin senelerdir Sağlık-Sen’in dile getirdiği sorunlar olduğunu vurgulayan Durmuş, “Cumhurbaşkanımız tarafından verilen müjdeler Sağlık-Sen’in verdiği mücadelenin ne kadar doğru olduğunun kanıtıdır. Sağlık-Sen’in ne kadar güçlü ve doğru sendikacılık yaptığının kanıtıdır” dedi.

Genel Başkan Semih Durmuş’un konuşmasının ardından Sağlık-Sen tüzüğünde yapılan değişiklikler oylanarak kabul edildi.

 

Oylamanın ardından dilek ve temenninler bölümüne geçildi.

Yapılan konuşmaların ardından yeniden kürsüye çıkan Genel Başkan Durmuş, demokratik bir Tüzük Tadil Genel Kurulu yaptıklarını söyledi. Katkı sunan, destek veren tüm delegelere teşekkür eden Durmuş, “Benim dediğim olursa hukuk, dediğim olmazsa hukuksuzluk yaklaşımını doğru bulmuyoruz. Herkesin düşüncelerine saygı duyuyoruz. Yalnız tüm tartışmaların da bu salonda kalması gerektiğine inanıyoruz. Ancak bu şekilde güçlükleri aşarız” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP