DOLAR

15,8776$% 2.14

EURO

16,7888% 3.23

STERLİN

19,8728£% 3.46

GRAM ALTIN

927,71%1,85

ÇEYREK ALTIN

1.514,00%1,19

BİTCOİN

477278฿%2.95045

a

Sağlık-Sen Sosyal Hizmetler Çalıştayı’nın İkincisi Gerçekleştirildi

Sağlık-Sen tarafından düzenlenen Sosyal Hizmetler Çalıştayları serisinin ikincisinde, şehit yakınları ve gazilere yönelik hizmetlerde görev yapan sosyal hizmet çalışanlarının yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri müzakere edildi.

saglikagi.net
Saglik Sen Sosyal Hizmetler Calistayie28099nin Ikincisi Gerceklestirildi 740x420
google news

Memur-Sen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştaya, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Şemseddin Yalçın, Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Eyüp Medet, akademisyenler ve sosyal hizmet çalışanları katıldı.

 

Çalıştayın moderatörlüğünü Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği Başkanı Dr. Özcan Kars yaptı.

 

Genel Başkan Durmuş: Sosyal Hizmet Çalışanlarımızın Görüşlerini Esas Alıyoruz

Çalıştayda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sorunların belirlenmesi ve çözüm önerilerinin ortaya konulması açısından çalıştaylar bizler için çok önemli. Çünkü sorunları birebir yaşayan arkadaşlarımızdan dinliyoruz. Sorunların tespiti ve çözümü noktasında sosyal hizmet çalışanlarımızın görüşlerini esas alıyoruz. Bu çalıştaylardan çıkan rapor sonuçlarını her platformda dile getiriyoruz. Buradan çıkan raporlara göre toplu sözleşme sürecinde talepleri belirliyoruz. Bizim sendikal anlayışımızda istişarenin büyük önemi var. Sahadaki arkadaşlarımızla istişare yaparak sorunun doğru belirlenmesi ve nokta atışı çözüm önerilerinin ortaya çıkarılması için çalışıyoruz. Buradan çıkacak raporları yetkililere sunarak, sorunların çözümü için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

 

Drmns 740x420

 

Genel Müdür Yalçın: Çalıştaylar Bizim İçin Çok Değerli

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Şemseddin Yalçın, konuşmasına sahadaki çalışmalardan ve yaşanan sorunlardan haberdar oldukları için Sağlık-Sen yönetimine teşekkür ederek başladı.

Bu tür çalıştayları çok önemli bulduklarını ve faydalarını gördüklerini kaydeden Yalçın, “Kurum çalışanlarını bir araya getiren çalıştaylarda sorunlar istişare ediliyor. Sorunların çözümüne katkı sunuluyor. Mutlaka çözüm noktasında bir fikir çıkıyor ya da iz bırakan bir öneri sunuluyor. O yüzden bu tür çalıştaylar bizim için çok değerli” dedi.

Ylcn 740x420

 

Sahadan gelen biri olarak sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını ve yaşadıkları zorlukları iyi bildiğini dile getiren Yalçın, “Şehit yakınları ve gazilere hizmet etmek çok ulvi bir görevdir. Sahada yaşanan zorlukları biliyoruz. Ama bütün zorlukları aşan en önemli duygu da sabır, sevgi ve şefkattir. Zahmeti çok olan bu işin rahmetinin de bol olduğunu gördük. Sabırla, iyi niyetle hizmet verdiğimiz zaman bunun mükafatının hem dünyada hem ahirette karşılığı olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

 

Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Medet: Çözüm Odaklı Yaklaşıyoruz

Sube 740x420

Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Eyüp Medet ise “Sahada hizmet veren arkadaşlarımızın sorunlarını doğrudan hem sendika Genel Merkez Yönetimine hem de Genel Müdürlüğe ifade edebilecek bir ortamın oluşturulmasını çok yerinde bir faaliyet olarak değerlendiriyoruz. Çalıştayın sadece sorun tespiti odaklı olmayıp çözüm önerilerini de içerecek şekilde planlanması sendikamızın çözüm odaklı yaklaşımın bir göstergesi niteliğindedir. Burada toplanacak bilgiler hazırlanacak bir rapor ile Bakanlığımızın karar alıcı mercilerine sunulacaktır” şeklinde konuştu.

20 Ocak 2022 tarihinde de gerçekleştirilen ilk çalıştayda, aile ve toplum hizmetlerinin sunumunda karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri üzerine değerlendirmelerde bulunulmuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP