DOLAR

15,9590$% 0.46

EURO

16,9131% 0.57

STERLİN

20,0314£% 0.6

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

481594฿%2.64085

a

Sağlık-Sen Kastamonu Şubesi’nin Teşkilat Toplantısı Gerçekleştirildi

Sağlık-Sen Kastamonu Şubesi’nin Teşkilat Toplantısı Genel Sekreter Durali Baki ve Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

saglikagi.net
Saglik Sen Kastamonu Subesie28099nin Teskilat Toplantisi Gerceklestirildi 740x420
google news

Toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Kutlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Savaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Akif Güzel, AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Hak-İş Kastamonu Temsilcisi Mustafa Çağlı, Sağlık-Sen Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç ile teşkilat mensupları ve temsilciler katıldı.

 

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Durali Baki, sendikal mücadelede birlik ve beraberliğin önemine değinerek, Sağlık-Sen’in davasından ve ilkelerinden vazgeçmeden mücadeleye devam ettiğini söyledi.

Donanımlı, tecrübeli ve bilgili kadrosuyla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını çözebilecek tek sendikanın Sağlık-Sen olduğunu belirten Baki, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının tek umudu Sağlık-Sen’dir. Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü için hem bakanlarla hem siyasetçilerle görüşüyoruz. Sorunlar çözüme kavuşana kadar çalışmaya ve mücadele etmeye kararlıyız” diye konuştu.

 

“Kazanımların Adresi Olduğumuzu Bir Kez Daha Kanıtladık”

6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımları hakkında bilgi veren Baki, sahadan gelen bilgiler ile alanında uzman isimlerle çalışalarak toplu sözleşme sürecine çok iyi hazırlandıklarını dile getirdi. Gösterdikleri duruşla masadan 22’den fazla kazanımla kalktıklarını belirten Baki, “Sağlık-Sen ve Memur-Sen’in kazanımların adresi olduğunu bir kez daha kanıtladık”  ifadelerini kullandı.

Db 740x420

Ekonomik sıkıntıların tüm çalışanları etkilediği gibi sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını da etkilediğini belirten Baki, “Sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığının verilmesi gerikiyor. Döner sermaye sisteminin çarkları artık dönmüyor. Adalet ve hakkaniyetten uzak döner sermaye sistemi artık tarih olmalı. Tüm sağlık çalışanlarını mutlu edecek bir sistem hayata geçirilmelidir. Bu konuda da hazırladığımız yeni model önerisini yetkililerle paylaştık. Sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerine adalet ve hakkaniyet çerçevesinde yaklaşılmalı” şeklinde konuştu.

 

“Sağlık Çalışanlarını Koruyacak Adımlar Bir An Önce Atılmalıdır”

Sağlık çalışanlarının sorunlarının başında şiddetin geldiğini kaydeden Baki, “Adalet Bakanı ile Sağlık Bakanının bu konudaki açıklamaları çok önemli buluyoruz. Sağlık çalışanlarının koruyacak adımlar bir an önce atılmalıdır” dedi.

 

3600 ek gösterge çalışmaları hakkında da bilgi veren Baki, 3600 ek göstergenin adil ve hakkaniyetli bir şekilde çıkarılması için mücadele ettiklerini bildirdi. Baki, sözleşmeli personel sorunun da bu yıl içinde çözüme kavuşacağını toplu sözleşmede kayıt altına aldıklarını hatırlattı.

 

Genel Başkan Yardımcısı Barutcu: Çalışanlarımızın Geleceği İçin Durmadan ve Yorulmadan Çalışıyoruz

Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu ise sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarının korunması ve geliştirilmesi için mücadeleye devam ettiklerini kaydederek, bu davadan taviz vermeden ilk günkü heyecan ve azimle çalıştıklarını ifade etti. Sadece eleştirerek sendikacılık yapmadıklarının altın çizen Barutcu, “Sahada yaşanan sorunları çok iyi biliyoruz. Sorunlara çözüm önerileri geliştiriyor, çeşitli çalışmalar yaparak bunları yetkililerle paylaşıyoruz” diye konuştu.

Yb 740x420

Hem sahada hem de masada mücadele ettiklerini ifade eden Barutcu, 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımlarının bunun kanıtı olduğunu dile getirdi. Barutcu, “Sağlık-Sen olarak ne yapmamız gerekiyorsa elimizi taşın altına koyduk. Teşkilatımızın bize verdiği destek ile Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme masasında 22’den fazla kazanım elde ettik. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın geleceği için durmadan ve yorulmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kastamonu Şube Başkanı Öz: Sesimizi Eşitlik, Hakkaniyet ve Adalet İçin Yükseltiyoruz

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının yükünün kat be kat arttığını dile getiren Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz, “Bizler sendikacıyız. Bizim işimiz mücadele etmek. Bizim işimiz hatırlatmak. Fedakar sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın emekleri unutulmasın, göz ardı edilmesin diye hatırlatma makamındayız. Bu nedenle de asla durmuyoruz, durmayacağız” diye konuştu.

Ks 740x420

Sağlık çalışanlarının külfet ve meşakkatte yük alan ve omuz verenlerin başında geldiğini belirten Öz, “Nimet söz konusu olunca da emeğimizin karşılığı almak için mücadele ediyoruz. Sesimizi ve sözümüzü sadece ve sadece eşitlik, hakkaniyet ve adalet için yükseltiyoruz. Bu doğrultuda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız için Genel Merkezimizle birlikte mücadeleye hiç durmadan devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP