DOLAR

15,8692$% 2.1

EURO

16,8088% 3.28

STERLİN

19,8904£% 3.51

GRAM ALTIN

926,91%1,76

ÇEYREK ALTIN

1.513,00%1,12

BİTCOİN

478494฿%3.64066

a

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ” Hatanızı Düzeltin”

saglikagi.net
Saglik Sen Genel Baskani Semih Durmus 8221 Hatanizi Duzeltin8221
google news

Sağlık camiasında tepki çeken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı sadece hekimlere yönelik zam açıklamasına Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş‘ta tepkisini en net şekilde belirtenler arasındaydı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık-Sen Antalya ekibi ile bugün Antalya İl Sağlık Müdürlüğü önünde 1000 kişi ile ilk eylemini gerçekleştirdi!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yaptığı basın açıklamasında Bakanlığın bir an evvel hatasından dönmesi gerektiğini vurgulayarak ifadelerine şu cümleler ile devam etti:

Antalya’dan Başladık Haksızlığa Karşı Eylemlerimize!

“Yetkili sendika olarak zam yapılmasına asla karşı değiliz, olamayız da. Zamma karşı olmamız, sendikal kimliğimizi ve mücadelemizi inkar manasına gelir. Biz yapılan zamda sağlık çalışanlarının yok sayılmasına karşıyız.”

Çok açık bir şekilde ayrımcılık yapılmıştır!

“Sağlığın bir ekip işi olduğu, sağlık çalışanlarının bir bütün olduğu, kanun eliyle resmen inkar edilmiştir. Çok açık bir şekilde ayrımcılık yapılmıştır. Bunu kabul etmemiz, sessiz kalmamız, geçiştirmemiz mümkün değildir.”

Bizi görmezden gelenleri bizde görmezden geleceğiz!

“Bizi görmezden gelenleri bizde görmezden geleceğiz. Yalnızca fedakar sağlık çalışanlarını ve teşkilatımızı değil, tüm vatandaşlarımızı bu erdemli duruşa destek olmaya bekliyoruz.”

Hatanızı Düzeltin!

“Madem isteyince, zam kararı açıklayıp, akşamına Meclis’ten geçirebiliyorsunuz; aynısını kapsam dışı bıraktığınız yüzbinlerce sağlık çalışanı için de yapabilirsiniz. İşte o zaman sizi yürekten alkışlarız. O zaman size “helal olsun” deriz.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP