DOLAR

17,9238$% 0.14

EURO

18,3328% 0.13

STERLİN

21,6958£% 0.15

GRAM ALTIN

1.033,26%-0,02

ÇEYREK ALTIN

1.686,00%0,12

BİTCOİN

408695฿%-4.29619

a
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: TTB’nin Dili Teröre Hizmet Eden Zehirli Bir Dil…

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: TTB’nin Dili Teröre Hizmet Eden Zehirli Bir Dil…

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyesi Dr. Halis Yerlikaya yaptığı açıklamada Kürt kökenli vatandaşlarımızın olduğu bölgelerde kanser tanısının geciktiğini öne sürdü. PKK’nın panelinde ‘Kuzey Kürdistan Temsilcisi’ olarak adı geçen Yerlikaya’nın iddialarına hekimlerin yanı sıra  Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'ta tepki gösterdi.
saglikagi.net
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: TTB’nin Dili Teröre Hizmet Eden Zehirli Bir Dil…
google news

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyesi Dr. Halis Yerlikaya yaptığı açıklamada Kürt kökenli vatandaşlarımızın olduğu bölgelerde kanser tanısının geciktiğini öne sürdü.  Yerlikaya, 17 Eylül 2018’de Diyarbakır Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Diyarbakır, kanser ile mücadelede Türkiye’nin birçok ilinden geride değil. Son yıllarda onkoloji alanında akıllı ilaçlar olarak bilinen hedefe yönelik tedaviler, geleneksel kemoterapilerden farklı olarak vücudun bağışıklık sistemini harekete geçirip kanserin üstesinden gelmeyi sağlayan İmmuno-onkoloik ilaçların uygulanması ile birçok kansere karşı başarılı olunuyor” dedi.

 

PKK’nın panelinde ‘Kuzey Kürdistan Temsilcisi’ olarak adı geçen Yerlikaya’nın iddialarına hekimlerin yanı sıra  Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş‘ta tepki gösterdi.

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş:

“Sağlık hizmeti, Türkiye’nin doğusuna da batısına da eşit götürülüyor”

“Yazık. Bütün Türkiye’yi dolaşan bir sağlık çalışanıyım. Sağlık hizmeti, Türkiye’nin doğusuna da batısına da eşit götürülüyor. Diyarbakır, Batman, Şırnak, Hakkari; nereye giderseniz gidin her yerde sağlık hizmeti çok önemseniyor. Artık Diyarbakır’ın İstanbul’dan geri kalır bir yanı yok.

 

Ayrıca mecburi hizmet var ve oraları tercih edenlere yönelik yasalara dayanan ciddi teşvikler var. Kaldı ki yurttaşlarımız istediği her şehirde tedavi olabiliyor. Halis Bey’in iddialarının bugün geldiğimiz aşamada gerçek hayatta karşılığı yok. ‘Ben Kürtçe konuştuğum için sağlık hizmeti alamıyorum’ diyen bir tane insanımızı duydunuz mu? Sağlık çalışanlarımız toplumu aşılamak için dağ-bayır dolaşıyor.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: TTB'nin Dili Teröre Hizmet Eden Zehirli Bir Dil...

 

Dağdaki teröristin yaptığını diliyle şehirde yapan bir zihniyet olmaz!

Hemşireler yarı beline kadar karda köylere mecralara gidiyor. Bu beyanlar kötü niyetli, farklı köklerden gelebiliriz ama birlikte yaşıyoruz. Türk-Kürt ayrımı yok. Bu izanlar TTB çatısı altında yapılmamalı. TTB bir siyaset aracı değil. Marjinalize örgütlerin eline geçmiş, dağdaki teröristin yaptığını diliyle şehirde yapan bir zihniyet olmaz.

 

TTB hekimlerin haklarını savunmalıdır. Terörizmin zirve yaptığı dönemlerde bile Türk-Kürt ayrılmadık, milletimizin birliği bozulmadı. Bunlar zehirli diller.”

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Yasin Barutçu Kimdir? Yasin Barutçu Aslen Nereli? Yasin Barutçu Biyografisi