DOLAR

15,9752$% 0.21

EURO

16,8119% 0.65

STERLİN

19,8626£% 0.86

GRAM ALTIN

930,84%0,09

ÇEYREK ALTIN

1.525,00%-0,26

BİTCOİN

466372฿%-2.02747

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: Atılan İftiraların Hesabı Yargıda Sorulacaktır!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: Atılan İftiraların Hesabı Yargıda Sorulacaktır!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş bir süredir bazı internet sitelerinde ve sosyal medya platformlarında yayılan mesnetsiz iddialara karşı açıklamalarda bulundu.

saglikagi.net
Saglik Sen Genel Baskani Semih Durmus Atilan Iftiralarin Hesabi Yargida Sorulacaktir
google news

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, kendisinin, yardımcılarının ve şube başkanlarının maaşları üzerinden algı yaratmaya çalışan, rakamlarla oynayarak toplumu manipüle etmeye çalışanların atmış oldukları iftiraları yargıya taşıyacağını belirtti.

Genel Başkan Semih Durmuş yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“KAMUOYUNA DUYURULUR
Bugün bazı sosyal medya mecralarında ve internet sitelerinde “Yargıtay Sağlık-Sen Kongresi’ni İptal Etti” başlığıyla, çamur atma ve karalama maksatlı bir habere yer verilmiştir. Yargıtay’ın vermiş olduğu karar, iki yıl önce yapılan, Tüzük Tadili Kongresi’nin esasına ya da içeriğine ilişkin değildir.

 

Bu süreçte haklı itirazlarımızı sonuna kadar kullanacağız

Yargıtay kararı tamamen Kongre’nin çağrı usulüne ilişkindir. Yargıtay, Kongre ilanını sendikamızın web sitesinde yayınlamak yerine, delegelere tek tek tebliğ yoluyla bildirilmesi yönünde bir görüşe yer vermiştir. Hali hazırdaki genel uygulamalar dikkate alındığında Yargıtay’ın bu kararının tartışmaya açık olduğu aşikardır. Ayrıca, Yargıtay’ın vermiş olduğu haksız karar, henüz hukuken de kesinlik kazanmamıştır. Hukuki süreç devam etmektedir. Bu süreçte haklı itirazlarımızı sonuna kadar kullanacağız.

 

Amaçlarının, sendikal mücadelemize gölge düşürmek olduğu açıktır

Gerçek budur ve bunun dışındaki her türlü haber, yorum ve iddia kamuoyunu manipüle ederek sendikamıza kara çalma amacından başka bir anlam taşımamaktadır. Yargıtay’ın vermiş olduğu haksız karar vesilesiyle, maaş iftirasının yeniden gündeme taşınmış olması da algı operasyonunu yürütenlerin kötü niyetini ortaya koymaktadır. Amaçlarının, şahsımı ve sendikamızı itibarsızlaştırmak, sendikal mücadelemize gölge düşürmek olduğu açıktır.

İftiranın ilk ortaya atıldığı zamanda beyan etmiş olduğum gibi asla iddia edildiği gibi bir maaş almıyorum. İddia edildiği gibi Genel Başkan olarak ne şahsım ne genel başkan yardımcılarımız ne de şube başkanlarımız kamuoyuna lanse edildiği gibi bir ücreti kesinlikle almamaktadır.

 

Maaş hususunda ortaya atılan rakam ve oranların gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır

Haber ve yorumların altına iliştirilen sözde maaş tablosu ise müfterilerin kendi kafalarına göre oluşturdukları, iftiralarına destek amaçlı çarpıtma ve uydurmalardan ibarettir. Kısacası, maaş hususunda ortaya atılan rakam ve oranların gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Başvuracağım hukuki tespit ve tekzip yollarıyla da atılan iftiraları, müfterilerin yüzüne vuracağım.

Sonuç olarak, süfli emellerle, sendikamıza ve şahsıma iftira atanlardan, mahkemeler nezdinde elbette hesap sorulacaktır.
Saygılarımla.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP