DOLAR

15,9750$% 0.2

EURO

16,8134% 0.66

STERLİN

19,8356£% 0.71

GRAM ALTIN

935,09%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,06

BİTCOİN

464205฿%-2.66526

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Gümüşhane’de Sağlık Çalışanlarıyla Buluştu

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Gümüşhane’de Sağlık Çalışanlarıyla Buluştu

Sağlık-Sen Gümüşhane Şubesi tarafından düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, sağlık çalışanlarıyla buluştu.

saglikagi.net
Saglik Sen Genel Baskan Yardimcisi Yusuf Dural Gumushanee28099de Saglik Calisanlariyla Bulustu 740x420
google news

Etkinliğe Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan, Memur-Sen İl Başkanı Harun Şeker, kurum temsilcileri ve sağlık çalışanları katıldı. Buluşmada katılımcılara hitap eden Dural, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

 

Sağlık çalışanlarının olağanüstü her durumda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğini kaydeden Dural, “Selde, depremde, salgında yani ihtiyaç duyulan her durumda sağlık çalışanlarımız fedakarca mücadele ediyor. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımız günlerce evlerine gidemedi, günlerce çocuklarını uzaktan sevdi. Bu fedakarlık asla görmezden gelinemez” diye konuştu.

 

Yusuf Dural: “Verilen Sözlerin Hakkaniyet ve Adalet Ölçüsünde Yerine Getirileceğine İnanıyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık çalışanlarıyla ilgili verdiği müjdeleri de değerlendiren Dural, “Cumhurbaşkanımızın konuşmalarını yakından takip ettik, sahada dillendirdiğimiz birçok sıkıntıya değindi. Sabit ek ödemelerin merkezi bütçeye aktarılarak tek kalemde ödenecek olması ve merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilave kaynak aktarılarak, ek ödemelerde artış yapılacak olması önemli bir adım. Aynı zamanda bu artışlar emekliliklere de yansıyacak. Aile hekimlerimiz de unutulmadı. Temel ücretlerinde artış yapılacak. Bundan sonra rakamlar üzerinden en kısa zamanda yasal çalışmaların yapılmasını istiyoruz. Biz Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz. Verilen bu sözlerin hakkaniyet ve adalet ölçüsünde yerine getirileceğine inanıyoruz. Çünkü biz Avrupa’ya göre 4’te 1 personel ile bu işi yapıyoruz ve bunun karşılığını da almak istiyoruz” diye konuştu.

Gumushane 14 Mart Etkinligi 6 740x420

 

“Aslolan Kadrolu İstihdamdır”

3600 ek gösterge ile ilgilide konuşan Dural, “3600 ek göstergeden sadece hemşireler değil lisans mezunu sağlık çalışanları da yararlanacak. 3600 ek göstergeyle ilgili çalışmalar sürüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla 3600 bu yıl yasalaşacak. 3600 ek göstergeden yararlanamayan sağlık çalışanlarımızın da kapsama dahil edilmesi için mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

 

Sözleşmeli personel için de bu yıl çalışmaların başlayacağını hatırlatan Dural, “Bugün kamuda çalışma barışını bozan, çalışanlar arasında ekonomik, özlük ve sosyal haklar bakımında çok farklı istihdam modelleri mevcut. Sözleşmeli istihdama ilişkin bu yıl içinde bir komisyon kurulacak ve çalışmalara başlayacak. Bizim için aslolan kadrolu istihdamdır” diye konuştu.

 

Gümüşhane Şube Başkanı Karabulut: Onlarca Soruna Neşter Vurduk

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının Türkiye’nin hayat sigortası olduğunu söyleyen Gümüşhane Şube Başkanı Engin Karabulut, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başladı.

Gumushane 14 Mart Etkinligi 3 740x420

 

Karabulut, “Sağlık-Sen’in mücadelesi tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının emeğini ve hakkını korumaktır. Kuruluş gayemiz de mücadelemiz de sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını ortadan kaldırıp, mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi içindir. Sağlık-Sen’in verdiği mücadele ile onlarca soruna  neşter vuruldu. Haksızlıkların ve adaletsizliklerin karşısında dimdik durarak mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız” ifadelerini kullandı.

 

Gümüşhane’de temaslarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, İl Sağlık Müdürlüğünü, Gümüşhane Devlet Hastanesini, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini ve Torul İlçe Hastanesini ziyaret etti. Ziyaretlerde Dural’a Gümüşhane Şube Başkanı Engin Karabulut ve yönetim kurulu da eşlik etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP