DOLAR

18,6287$% -0.04

EURO

19,7043% 0.33

STERLİN

22,9790£% 0.35

GRAM ALTIN

1.080,06%0,29

ÇEYREK ALTIN

1.755,00%0,06

BİTCOİN

322500฿%1.75807

a

Sağlık Personeli Sabit Ek Ödeme 2022 Güncel Ek Ödeme Miktarları

Sağlık personeli ek ödeme miktarları 2022 Ocak-Temmuz ayları için kesinleşti. Zamlı sabit ek ödemeden kimler yararlanacak? Sağlık personeli, net olarak ne kadar ek ödeme alacak?
saglikagi.net
Sağlık Personeli Sabit Ek Ödeme 2022 Güncel Ek Ödeme Miktarları
google news

Sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan hemşireler, sağlık memurları, ebeler, sağlık teknisyenleri ve birçok unvandan sağlık personeli, 2022 Ocak ayı itibarıyla ek ödemelerini zamlı olarak alacak. Personelin 2022 yılında alacağı net ek ödeme miktarını, haberimizdeki tabloda bulabilirsiniz.

 

Sabit Ek Ödeme Nedir?

Sağlık hizmetleri sınıfında göre yapan sağlık personeline, döner sermaye bütçesinden ve herhangi bir katkıya bağlı olmaksızın; maaşla birlikte ödenen ek ödemeye, sabit ek ödeme denir.

Sabit ek ödeme, aslında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerinde yer alan “ek ödeme” tanımı kapsamındadır. Sağlık personeline ek ödeme yerine, sabit ek ödeme / döner sermaye ödemesi yapılır.

 

Sabit Ek Ödeme Neye Göre Belirlenir?

Sabit ek ödeme miktarının belirlenmesinde; hizmet sınıfı, kadro unvanı ve derece kullanılır. Sabit ek ödeme miktarı, personelin hangi unvanla görev yaptığına, hangi dereceden maaş aylık aldığına ve sabit orana göre belirlenir.

En düşük sabit ek ödeme, personelin kadro ve derecesi itibarıyla haklarında belirlenmiş olan ek ödemeden daha az olamaz.

 

Ayrıca, ek ödemesi döner sermayeden karşılanan personele ayrıca ek ödeme verilmez. Ancak, döner sermeye ödemesinde gelir vergisi kesintisi meydana geliyorsa ve ek ödeme miktarı, emsallerinin aldığı miktardan düşük oluyorsa, bu durumda fark ödemesi yapılır.

 

Sağlık Personeli Sabit Ek Ödeme Miktarları 2022

Sağlık personeli zamlı ek ödeme miktarları, 2022 yılının Ocak-Temmuz ayları için şöyledir:

 

Sağlık Personeli Sabit Ek Ödeme 2022 Güncel Ek Ödeme Miktarları

Sağlık Personeli Sabit Ek Ödeme 2022 Güncel Ek Ödeme Miktarları

Sağlık Personeli Sabit Ek Ödeme 2022 Güncel Ek Ödeme Miktarları

 

Sabit ek ödeme miktarları tablosunda yer alan tutarlar, 2022 yılı için aylık en düşük sağlık personeli en ödeme miktarlarıdır. Tutarlar, güncel zam oranları ve vergi kaynaklı eksik ödeme farkının ilave edilmesiyle hesaplanmıştır.

 

Tabloda görüldüğü üzere net ek ödeme miktarına en çok etki eden husus, aylık dereceye bağlı sabit orandır. Bu oran yükseldikçe, net ödeme tutarı da yükselmektedir. Örneğin, farklı kategorilerde değerlendirilmelerine karşılık; 1-2 dereceden aylık alan memur ile 3-4 dereceden aylık alan bir şef; aynı sabit orana sahiptir ve aynı net tutarı (2.907,74 TL) alır.

 

Sabit Ek Ödeme Miktarları Ne Zaman Güncelleniyor?

 

Sağlık personeli minimum sabit ek ödeme miktarları, yılda iki kez; ocak ayı ve temmuz aylarında belirleniyor. Yeni tutarlar belirlenirken toplu sözleşme kapsamındaki zam oranları, enflasyon oranı ve gündeme gelmesi durumunda ekstra zamlar dikkate alınıyor. Belirlenen ve ilan edilen tutarlar, yılın ilk altı ayı ve son altı ayı olmak üzere; altı aylık periyotlar dahilinde geçerli oluyor.

2022 yılının Temmuz-Ocak ayları için uygulanacak olan zamlı ek ödeme tutarları ortaya çıkar çıkmaz detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (11)
 • blank
  Ramazan
  11 ay önce
  9 0

  Bu dönemde sağlık çalışanlarının daha fazla ek gelir verilmesi gerekiyor aslında çünkü virüsten dolayı daha fazla mesaide bulunuyor daha fazla yoruluyorlar

 • blank
  Asiye
  11 ay önce
  4 9

  Sağlık çalışanlarının sonuna kadar arkasındayım onlara Bi lafım yok asla aldıkları para sonuna kadar helaldir ama neden hep onlara Bi iyileştirme ek ücret varda devletin diğer memurlarına üvey evlat muamelesi yapılıyor anlamıyorum

 • blank
  Mustafa Ali
  11 ay önce
  4 0

  Bilgilerin hepsi burdaymış boşuna başka site aramama gerek kalmadı çok teşekkür ederim

 • blank
  Ali Yazlak
  11 ay önce
  4 0

  Bu dönemde sağlık çalışanların işleri zor.. Aldıkları para helal hoş olsun ama daha fazla zam gelebilir zor süreçten geçiliyor Allah yardımcınız olsun..

 • blank
  Emirhan
  11 ay önce
  0 0

  Sağlık memurların maaşını çok merak ediyordum yakında bende sağlık çalışanı olcam onun için teşekürler

 • blank
  Bekir
  11 ay önce
  1 0

  Sağlık çalışanları herşeyin en iyisini hak ediyor. şu zamanlarda çok çalıştılar ve ek geliri almaları lazım

 • blank
  Serkan
  11 ay önce
  0 0

  Bu güzel paylaşım için teşekkürler.

 • blank
  Serkan
  11 ay önce
  1 0

  Gerçekten bu dönemde sağlık çalışanları için zor geçiyor. Hak ettiklerini almalarını dileğiyle. Teşekkürler paylaşım için.

 • blank
  Tuana
  11 ay önce
  0 0

  Tüm aradığım bilgileri burdan buluyorum gerçekten sağlık çalışanların emeği ödenmez haketiklerini almalılar

 • blank
  Tuana
  11 ay önce
  1 0

  Aradığım bilgileri burdan buluyorum sağlık çalışanlarının haketiklerini almaları gerekiyor

 • blank
  Cesur
  5 ay önce
  1 0

  Burda böyle kötü yorum yapanlar beni bulsunlar gelsin becayiş yapalım hangi kurum olursa olsun ben yer değiştirmeye varım bu zamlar sizin olsun hastanede çalışmayan bilemez para tabi az gelir bize yaptığımız işi biz iyi biliyoruz çünkü

blank

Sıradaki haber:

2022 Sağlık Bakanlığı Alt Bölge Tayini Nasıl Yapılır?