DOLAR

16,8363$% 0.47

EURO

17,5921% 0.61

STERLİN

20,4441£% 0.86

GRAM ALTIN

978,76%0,30

ÇEYREK ALTIN

1.604,00%0,43

BİTCOİN

329347฿%3.35822

a

Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri 2022 Yılında Ne Kadar?

Sağlık personelinin (diş doktoru, eczacı, yüksekokul ve lise mezunu diğer sağlık personelleri ile branştaki diğer personeller) zamlı nöbet ücretleri, Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen katsayılara göre belirlendi.
saglikagi.net
Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri 2022 Yılında Ne Kadar?
google news

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olan sağlık personelinin zamlı nöbet ücretleri, en son 2021 yılının Temmuz ayında belirlendi. Sağlık personelinin (diş doktoru, eczacı, yüksekokul ve lise mezunu diğer sağlık personelleri ile branştaki diğer personeller) zamlı nöbet ücretleri, Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen katsayılara göre belirlendi. Peki sağlık personelinin nöbet ücretleri 2022 yılında ne kadar olacak?

Kesintisiz olarak en az 6 saat nöbet tutarak nöbet ücreti almaya hak kazanan sağlık personellerinin zamlı nöbet ücretleri gibi ayda maksimum kaç saat nöbet tutabilecekleri de değişkenlik gösteriyor. Aile sağlığı ve toplum merkezi çalışanları ayda maksimum 60 saat nöbet tutabilirken diğer kurumlarda çalışan personeller ayda maksimum 130 saate kadar nöbet tutabiliyor. Sağlık personeli saatlik nöbet ücretine dair bütün detaylar haberimizde…

Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücreti

Sağlık personeli saatlik nöbet ücreti; personelin unvanına, ne zaman ve nerede çalıştığına göre değişiklik gösteriyor. Sağlık personelleri için 2022 yıllında saatlik nöbet ücreti, yaklaşık 10 TL ile 45 TL arasında değişiyor.

Uzman Doktor Nöbet Ücreti

Uzman doktorlar, normal nöbet ücreti olarak 2022 yılında saatlik yaklaşık 30 TL kazanıyor. Uzman doktor, eğer ameliyathanede nöbet tutarsa saatlik ücreti yaklaşık 45 TL’ye çıkıyor.

Pratisyen Doktor Nöbet Ücreti

Pratisyen doktorlar, normal nöbet ücreti olarak 2022 yılında saatlik yaklaşık 34,92 TL kazanıyor. Ameliyathanede nöbet tutan pratisyen doktorlar, saatlik yaklaşık 52,38 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Diş Doktoru Nöbet Ücreti

Diş doktorları için nöbet ücreti normal şartlarda saatlik yaklaşık 27,93 TL olarak hesaplanıyor. Ameliyathanede çalışan diş doktorları, saatlik yaklaşık 41,90 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Eczacı Nöbet Ücreti

Eczacılar için nöbet ücreti 2022 yılında saatlik yaklaşık 25 TL olarak hesaplanıyor.

Yüksekokul Mezunu Sağlık Personeli Nöbet Ücreti

Yüksekokul mezunu sağlık personelleri, saatlik yaklaşık 20 TL nöbet ücreti alıyor. Ameliyathanede görev alan yüksekokul mezunu sağlık personelleri ise saatlik yaklaşık 30 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Lise Mezunu Sağlık Personeli Nöbet Ücreti

Lise mezunu sağlık personelleri normal şartlarda saatlik yaklaşık 17 TL nöbet ücreti kazanırken ameliyathanede görev almaları durumunda bu ücret, saatlik yaklaşık 22 TL oluyor.

Şoför, VHKİ vb. Diğer Personel Nöbet Ücreti

Diğer personel olarak çalışan sağlık personellerinin 2022 yılındaki saatlik nöbet ücreti yaklaşık 15 TL olarak hesaplanıyor. Diğer personel, ameliyathanede görev alıyorsa saatlik nöbet ücreti 20 TL’ye yaklaşıyor.

Sağlık Personeli İcap Nöbet Ücretleri

İcap nöbet ücreti, normal çalışma saatleri dışında icap nöbeti tutan sağlık personeline tuttukları nöbetlerden dolayı ödenir. Tutulan icap nöbetinin izinle karşılanmayan her bir saati için ilgili personelin nöbet saati ücretinin

İcap nöbeti süresinin izinle karşılanmayan her 1 saati için, ilgili personele normal nöbet saati ücretinin yüzde 40’ı kadar ödeme yapılıyor.

blank

Sağlık Çalışanlarının Bayram Nöbet Ücretleri

Sağlık çalışanları, dini bayramlarda çalışmaları durumunda saatlik nöbet ücretlerini zamlı alıyorlar. Buna göre 2022 yılında:

 • Dini bayramlarda nöbet tutan bir uzman doktor, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 41,90 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 59,36 TL kazanıyor.
 • Dini bayramlarda nöbet tutan bir pratisyen doktor, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 37,71  TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 53,44 TL kazanıyor.
 • Dini bayramlarda nöbet tutan bir diş hekimi ya da eczacı, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 33,53  TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 47,49  TL kazanıyor.
 • Dini bayramlarda nöbet tutan lise mezunu bir sağlık çalışanı, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 20,96 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 29,69 TL kazanıyor.
 • Dini bayramlarda nöbet tutan yüksekokul mezunu bir sağlık çalışanı, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 25 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 35,61  TL kazanıyor.
 • Dini bayramlarda nöbet tutan diğer personel (şöfor, VHKİ vb.), normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 15 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 20 TL kazanıyor.

Hemşire Nöbet Parası 2022

Hemşire nöbet parası 2022 yılında, söz konusu hemşirenin mezun olduğu okula göre değişiklik gösterir:

 • Lise mezunu bir hemşire normal nöbet ücreti olarak yaklaşık 17 TL kazanırken ameliyathanede nöbet tutması durumunda yaklaşık 26 TL kazanır. Kişi, dini bayramlarda nöbet tutarsa normal nöbet ücreti olarak yaklaşık 20 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 29 TL alır.
 • Yüksekokul mezunu bir hemşire normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 20 TL alırken ameliyathanede nöbet tutması durumunda yaklaşık 31 TL kazanır. Kişi, dini bayramlarda nöbet tutarsa saatlik yaklaşık 25 TL alır. Hem dini bayramda hem de ameliyathanede görev alması durumunda ise saatlik nöbet ücreti yaklaşık 35 TL olur.
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
 • blank

  nöbet ücretini kim merak eder nöbet parası vermeyelim diye 2 kişinin işini bir kişiye nasıl yaptırırız derdindeler idarelere baskı yapılıyor nöbet ücretlerini azaltın diye kaç para olursa olsun

blank

Sıradaki haber:

Başhekim ve Başhekim Yardımcısı Maaşı 2022

Whatsapp İhbar Hattı