DOLAR

16,6626$% 0.8

EURO

17,5506% 0.08

STERLİN

20,3291£% 0.06

GRAM ALTIN

975,05%0,66

ÇEYREK ALTIN

1.595,00%0,37

BİTCOİN

343996฿%0.18861

a

Sağlık Ocağı, Eczane ve Hastaneler 19 Mayısta Açık Olacak mı?

Birçok vatandaş, sağlık endişeleri nedeniyle 19 Mayıs'ta sağlık tesislerinin hizmete açılıp açılmadığını soruyor. 19 Mayıs'ın tatil olması nedeniyle birçok kamu kurum ve kuruluşu kapalı. Bu nedenle birçok vatandaş 19 Mayıs'ta sağlık çalışanlarının çalışma saatlerinin ne olduğu konusunda endişeli. Peki, 19 Mayıs'ta sağlık tesisleri açılacak mı?
saglikagi.net
Sağlık Ocağı, Eczane ve Hastaneler 19 Mayısta Açık Olacak mı?
google news

Birçok vatandaş, sağlık endişeleri nedeniyle 19 Mayıs’ta sağlık tesislerinin hizmete açılıp açılmadığını soruyor. 19 Mayıs’ın tatil olması nedeniyle birçok kamu kurum ve kuruluşu kapalı. Bu nedenle birçok vatandaş 19 Mayıs’ta sağlık çalışanlarının çalışma saatlerinin ne olduğu konusunda endişeli. Peki, 19 Mayıs’ta sağlık tesisleri açılacak mı?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bugün ülke genelinde büyük bir coşkuyla kutlanacak. Çoğu kamu kurum ve kuruluşunun tatil nedeniyle kapalı olduğu 19 Mayıs’ta hastaneler, eczaneler ve sağlık tesislerinin halka hizmet verip vermeyeceği konusu gündeme getirildi. Eczanelerde veya hastanelerde çalışanlar, “Hastaneler 19 Mayıs’ta açılıyor mu, eczaneler ve sağlık ocakları hizmet verecek mi?” diye sorabilir.

Sağlık Ocağı, Eczane ve Hastaneler 19 Mayısta Açık Olacak mı? Çalışma Saatleri Kaça Kadar Olacak?

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın resmi tatil olması nedeniyle birçok kamu kurum ve kuruluşu kapalıdır. Sağlık ocaklarında reçete yazdırmak isteyenler, 19 Mayıs’ta reçetelerin ulaşıp ulaşamayacağını merak ediyor. Sağlık tesislerinin çalışma saatleri aşağıdadır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın heyecanı tüm yurtta hissediliyor. Milli bayramlarımızdan biri olan 19 Mayıs, halkın tatil olması nedeniyle sağlık tesislerinin ve hastanelerin çalışıp çalışmadığını merak ediyor.

İşte 19 Mayıs Perşembe günü eczane ve hastanelerin durumu…

 

Sağlık Merkezleri 19 Mayıs’ta Çalışacak mı?

 

19 Mayıs’ta tatil nedeniyle sağlık ocakları kapalı. Muayene olmak için randevusu olan hastaların tatilin bitmesini beklemesi gerekecek.

 

Sağlık merkezleri sadece Pazartesi günleri açıktır. Sabah 08:30’da açılıyorlar. 12:30-13:30 arası öğle yemeği molası olup, gece 17:00’de sona ermektedir.

 

Hastaneler 19 Mayıs’ta Açılacak mı?

Ancak hastaneler ve kamu kurumları 19 Mayıs’ta hizmet vermeyecek. Ancak hastanelerdeki acil servisler hasta almaya devam edecek. Klinikler kapanacak.

 

Eczaneler 19 Mayıs’ta Açılıyor mu?

Bayram ve resmi tatillerde sadece nöbetçi eczanelere ulaşılabilir.

 

Eczaneler ve alışveriş merkezlerinde bulunan eczaneler bağlı oldukları bölgedeki eczanelerin açılış ve kapanış saatlerine uymak zorundadırlar. Birden fazla eczanenin bulunduğu bölgelerde, mesai saatleri dışında ve tatil günlerinde sadece nöbetçi eczaneler açık olacaktır. Böylece 19 Mayıs’ta eczaneler açık hizmet verecek.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

İstanbul Bölge Sağlık Müdürü: Savaş Alanından Galip Ayrıldığımızı Düşünüyoruz

Whatsapp İhbar Hattı