DOLAR

15,8769$% 0.2

EURO

16,8435% -0.21

STERLİN

19,9029£% 0.32

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

467473฿%0.2071

a

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Tüm Sağlık Personeline Seslendi

saglikagi.net
Saglik Bakani Fahrettin Koca Tum Saglik Personeline Seslendi 740x420
google news

Sağlık sektöründe yaşanan problemler ve sağlık personelinin talepleri yeniden gündeme geldi. Bu konular hakkında tüm sağlık personeline önemli açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 ilin sağlık müdürlüklerine talimat gönderdiğini söyledi. Asistan hekimlerin nöbet konusuna değinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm sağlık personelini yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini söyleyen Koca, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

“Çalışma Süreleri İnsani Koşullara Uygun Olmalı”

Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiren gelişmeler yaşandı. 81 ilin sağlık müdürlüklerine talimat gönderen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, fazla çalışma süreleri ve nöbet düzenlemelerinin insani koşullara uymasını istediğini bildirdi. Bir süredir tartışmaların odağı haline gelen fazla çalışma şikayetlerine yönelik şu açıklamalarda bulundu: “Fazla çalışma süreleri ve nöbet düzenlemelerinin yasal mevzuatımıza uygun ve insani koşullarda sürdürülmesini istedim. Çeşitli illerimizin il sağlık müdürlerinden ve hastane başhekimlerimizden aldığım bilgilerle durumu yakından takip ediyorum.”

Öte yandan Bakan Koca, sağlık personelinin özlük haklarının iyileştirmesi konusunda da dikkat çeken açıklamalar yaptı. “Büyük emeklerle yetişen sağlık personelimizi hak ettiği ve elimizden gelenin en iyisiyle buluşturmak için düzenlemelerin tamamını yakından izliyor ve netice alacağımızı görüyorum.” diyen Sağlık Bakanı, bu alanda çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Mülakatsız KPSS Sonucuna Göre Yerleştirme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aha iyi eğitim almış ve daha iyi koşullarda çalışan uzmanlık öğrencilerinin sağlık sektörünün gelişmesinde önemli olacağını belirtti. Açıklamalarında ayrıca sağlık çalışanı ailesine yeni üyelerin katılacağı müjdesini veren Koca, “Heyecanla aramıza katılmayı bekleyen genç kardeşlerim, beklediğiniz günün yaklaştığını ifade etmek isterim. Mülakat yapmadan sadece KPSS sınavı sonuçlarına göre yerleştirme yapacağız.” dedi. Atama bekleyen sağlık personeli için önemli gelişmeler yaşanacağının sinyalini verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP