DOLAR

18,6406$% 0.02

EURO

19,5959% 0.01

STERLİN

22,7726£% 0

GRAM ALTIN

1.070,94%0,03

ÇEYREK ALTIN

1.752,00%0,91

BİTCOİN

313616฿%-0.92283

a

Pekin’de Kovid-19 Kısıtlamaları Kaldırılıyor

Kovid-19 salgınının başlangıç yeri olarak kabul edilen Çin’in başkenti Pekin’de salgının başlangıcından bu yana uygulanan tedbirler şehrin önemli bir alanında kaldırıldı.
saglikagi.net
Pekin’de Kovid-19 Kısıtlamaları Kaldırılıyor
google news

Güney Afrika’da ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan Omicron varyantıyla birlikte daha sıkı tedbirler altında yaşamın sürdürüldüğü Pekin’de Kovid-19 salgınının başlangıcından bu yana uygulanan tedbirler şehrin büyük bir alanı için tamamen kaldırıldı.

 

1 Mayıs’ta yinelenen kararla birlikte daha sıkı tedbirlerin uygulandığı Pekin’de evden çalışma düzeni devam ederken, yemek yerlerinin de yalnızca paket servis yapmalarına izin veriliyordu. Yerel yönetimin yeni aldığı karar doğrultusunda yemek yerlerinin tam hizmet verebilecekleri, çalışanların ise ofislerine dönebilecekleri duyuruldu.

 

Yüz Yüze Eğitime Geçilecek

Online eğitimin sürdürüldüğü Pekin’de alınan yeni kararlar dahilinde yüz yüze eğitime geçilebileceği de aktarıldı. İlk ve orta dereceli okullar kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiş yapacak. Yükseköğrenim öğrencileri ise yerleşkelerin giriş ve çıkış alanlarında uygulanacak kontrollerle birlikte dönem sonu derslerine katılabilecekler.

 

Pekin’de Kovid-19 Kısıtlamaları Kaldırılıyor

 

Kovid-19 Test Zorunluluğu 72 Saate Çıkarılacak

Başkent Pekin’de toplu taşıma araçlarını kullanmak ve kamusal alanlarda bulunabilmek için son 48 saatlik Kovid-19 test sonucu gerekiyordu. Yerel yönetimin aldığı yeni kararla birlikte 48 saatlik süre 72 saate çıkarıldı. Kütüphane, sinema, spor alanları ve spor merkezleri, müze gibi alanlarda aşı şartını yerine getiren kişiler tarafından kullanılabilecek.

 

Alınan kararlar Pekin’in büyük bir kısmı için geçerlilik kazanacak. Ancak vaka sayısının henüz azalmadığı Fıngtay ilçesi ve Çangping ilçesinde sıkı tedbirler uygulanmaya devam edecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

3600 Ek Göstergeye Dahil Edildi… Önlisans Mezunları İçin Ek Gösterge Sinyali