DOLAR

18,6469$% 0.04

EURO

19,6896% -0.01

STERLİN

22,8822£% 0.23

GRAM ALTIN

1.079,28%0,71

ÇEYREK ALTIN

1.762,00%0,51

BİTCOİN

321617฿%2.34077

a

Pediatri Kongresi’nde Büyük Başarı

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Çocuk Nefroloji Bilim Dalı’nda gerçekleştirilen “Tip 1 Diyabetli Anne Çocuklarının Üriner Sistem Anomalileri Açısından Taranması” başlıklı çalışma 57. Türk Pediatri Kongresi'nde 290 poster sunumu arasından üçüncü oldu.
saglikagi.net
Pediatri Kongresi’nde Büyük Başarı
google news

 

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Çocuk Nefroloji Bilim Dalı’nda gerçekleştirilen “Tip 1 Diyabetli Anne Çocuklarının Üriner Sistem Anomalileri Açısından Taranması” başlıklı araştırma, çalışmada üçüncülük ödülüne layık görüldü.

 

Pediatri Kongresi Pediatrik Nefroloji Anabilim Dalı şu açıklamayı yaptı; “Çalışmamızda, hastanemizin yetişkin endokrinoloji bölümünden takipli olan 20 tip 1 diyabetli anne ile iletişime geçilerek, bu annelerin çocukları üriner sistem anomalileri açısından değerlendirildi. Sonuç olarak ise, literatür ile uyumlu olarak üriner anomali sıklığı bu popülasyonda yüzde 5 olarak saptandı. Çalışmamız, örneklem büyüklüğü bakımından yetersiz olsa da, daha sonraki çalışmalar için örnek teşkil edebilecek nitelikte olması ve yine hastanemizde yürütülmesi planlanan daha geniş çalışmalar için zemin oluşturması bakımından kritik bir öneme sahiptir. Çalışma, hastanemiz Başhekimi ve Çocuk Nefroloji Bilim Dalı Prof. Dr. Selçuk Yüksel önderliğinde, Çocuk Hastalıkları Bilim Dalından Uzman Dr. Neslihan Yılmaz, Araştırma Görevlisi Dr. Safanur Üstündağ ve Dr. Büşra Şehitoğlu, Endokrinoloji Bilim Dalı başkanı Güzin Fidan Yaylalı ve Radyoloji Bilim Dalından Ergin Sağtaş tarafından gerçekleştirildi.”

 

 

blank

 

 

PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selçuk şunları söyledi: “Pediatri cemiyetinin en büyük kongrelerinden biri olan Türk Pediatri Kongresi tarafından böyle bir ödüle layık görülmek, çocuk nefroloji bilim dalı olarak bizi çok mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Kronik Hastalıklarda Düzenli Beslenmenin Önemi