DOLAR

18,6469$% 0.04

EURO

19,6967% 0.03

STERLİN

22,9237£% 0.41

GRAM ALTIN

1.079,25%0,70

ÇEYREK ALTIN

1.762,00%0,56

BİTCOİN

321457฿%2.38399

a

Başkale’de İlk Bilimsel Toplantı Gerçekleşti

Van’ın Başkale Kaymakamlığı ve Başkale İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile pandemiden sonra ilk bilimsel toplantı olan ‘Başkale Herkes İçin Sağlık’ sempozyumu düzenlendi.
saglikagi.net
Başkale’de İlk Bilimsel Toplantı Gerçekleşti
google news

 

Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden akademisyen, uzman ve araştırmacıları bir arada toplayan ‘Başkale Herkes İçin Sağlık Sempozyumu’, Başkale İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün önderliğinde Başkale Anadolu Lisesi konferans salonunda başladı. 7-9 Haziran günlerindeki sempozyumda 8 davetli ile anne-çocuk ilişkisi, halk sağlığı ve sağlık çalışanlarının pandemi sonrası psikolojisi gibi sağlık alanındaki güncel konular konuşuldu.

 

 

blank

 

 

Açılış konuşmasını yapan Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, Başkale’de sempozyumun olmasının çok önemli olduğunu belirtti. Kaymakam Solak açıklama yaptı.

 

Biz iki yıldan fazla bir sürede pandemi ile mücadele ettik. Dönem dönem krizler yaşadık. Çok şükür bu sıkıntılı süreci atlattık. Sağlık çalışanları ile sürekli bir araya geldik. Filyasyon aşılama gibi birçok konuda pandemi ile mücadelede özverili çalışmalar oldu. İlk defa ilçemizde pandemi sonrası genel bir değerlendirme fırsatı doğdu. Sakarya’dan buraya gelen misafir hocalarımız ve bu sempozyumun olmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

 

blank

 

 

Anne ve çocuk ilişki arasındaki bağları güçlendirme hakkında konular üzerinde konuştuklarını belirten Psikiyatri ve Psikoterapi alanında uzman Dr. Öğretim Üyesi Özge Öner, Başkale’de olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Öner, “Burası Türkiye’nin en uç köşesi. Bizler bulunduğumuz bölgelerde çok yoğun çalışmalar yapıyoruz ama görüyoruz ki buralara ulaşmak çok zor oluyor. Burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Buradaki bireylerle annelerle birlikte olmak çok güzel. Sağlık bir çocuk için annenin ne olduğunu biliyoruz. Anneleri bilinçlendirmek ve aynı zamanda anne ve çocuklarla çalışacak sağlık personeline psikososyal anlamda güçlendirmek çok önemli. Bu tür çalışmalar toplumumuza ileri dönemde çok fayda sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

 

Sempoyum akademisyen ve katılımcılara teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Hasta Taşıyan Ambulans Şoförü Yol İstediği Gerekçesiyle Darbedildi