DOLAR

18,5889$% -0.06

EURO

18,5435% -0.13

STERLİN

21,2750£% -0.62

GRAM ALTIN

1.028,18%-0,20

ÇEYREK ALTIN

1.673,00%-0,18

BİTCOİN

374919฿%3.4445

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Sert: “Güncellenmeyen Banka Promosyonları Çalışma Barışını Bozuyor”

Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Sert: “Güncellenmeyen Banka Promosyonları Çalışma Barışını Bozuyor”

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, "Promosyon ihaleleri öne alınmalı ve ihale iptali veya revizyon kapsamındaki tazminatlar çalışanları kapsamamalıdır." dedi.
saglikagi.net
Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Sert: “Güncellenmeyen Banka Promosyonları Çalışma Barışını Bozuyor”
google news

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Genelde tüm kamu çalışanları özelde ise kamuda çalışan isçilerimizin maaş aldıkları bankalar ile yapılan promosyon anlaşmalarına ilişkin son gelişmeler, çalışma barışını bozacak bir duruma gelmiştir.

Son ekonomik gelişmeler karsısında yükselen maaş oranları baz alındığında promosyon anlaşmasını daha önce yapmış olan bankalara çalışanlar adına yatırılan paralar yükselmiş, ancak çalışanlara verilmiş olan promosyon ödemelerinde herhangi bir güncelleme yapılmamıştır.

Öte yandan yine kamu çalışanlarının maaş aldıkları bankalarda yeni dönem yapılan promosyon anlaşmalarında bu durum daha avantajlı hale dönüştürülmüş, bankalar arası rekabet ise giderek yükselmiştir.
Bankalar ile önceden yapılan anlaşmalardan yararlanan çalışanların mağdur, bankaların ise avantajlı duruma geldiği bu olay, kamu işçileri arasında da “promosyon krizine” neden olmuş, iş barışını tehdit eder bir hal almıştır.

ÜYELERİMİZİN MAĞDUR OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Öz Sağlık-İş Sendika’sı olarak yaşanan bu durumdan üyelerimizin etkilenmemesi adına başlattığımız mücadele devam ediyor.
Özellikle ihale tarihi erkene alınan veya revizyon kapsamındaki promosyon anlaşmalarından kaynaklanacak olan tazminatların isçilere yansıtılmadan, bankalar arasında çözülmesi gerekmektedir.

Bu manada henüz promosyon sözleşmesi bitmeyen ve yeniden ihaleye çıkılan kurumlarda isçilerin-üyelerimizin mağdur edilmesine izin vermeyeceğiz.

Kurumların bankalarla yaptığı bu anlaşmalarla ilgili “eski tarih”- “yeni tarih” karmaşası ve güncelleme yapılmamasından kaynaklanan sorunların bir an önce düzeltilmesi çalışanlar arısındaki iş barışının yara almaması adına elzemdir.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Sağlık-Sen Yozgat Şubesi’nde Gökhan Eroğlu Şube Başkanı Seçildi

blank
blank