DOLAR

18,6472$% 0.03

EURO

19,6926% 0

STERLİN

22,8902£% 0.26

GRAM ALTIN

1.079,02%0,70

ÇEYREK ALTIN

1.762,00%0,51

BİTCOİN

321737฿%2.43673

a

Organ Bağışı Farkındalık Toplantısı Yapıldı

Afyon'da, organ bağışı farkındalık kapsamında yoğun ve geniş katılımlı toplantı gerçekleştirildi.
saglikagi.net
Organ Bağışı Farkındalık Toplantısı Yapıldı
google news

Afyon’da, organ bağışı farkındalık toplantısı gerçekleştirildi. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile Organ Nakli Koordinatörleri Derneği işbirliğinde yapılan etkinliğe katılım yüksek oldu.

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, bir otelde düzenlenen programda, bütün dünyada en önemli sağlık sorunlarından birinin sadece organ ve doku nakli olan hastalıklar olduğunu belirtti.

Korkmaz, “Organ nakli bekleyen çok sayıda hasta olmasına rağmen bilindiği gibi donör sayısı çok fazla değil. Bunun en önemli sebebi ise halkta ve sağlık personelinde yeterli bilincin oluşmamasıdır. Ne yazık ki bazı meslektaşlarımız hala beyin ölümünün varlığına bile inanmıyor.” dedi.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sezgin Yılmaz de organ bağışçısı olmanın erdemli ve vicdanlı bir davranış olduğunu ifade etti.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Reha Sermed Aygören de bir konuşma yaptı. Toplantıda konu hakkında sunumlar yapıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Hasta Almaya Giden 112 Sağlık Ekibine Kaldırım Taşlı Saldırı