DOLAR

17,9644$% 0.13

EURO

18,5343% -0.03

STERLİN

21,9325£% 0.08

GRAM ALTIN

1.031,36%-0,12

ÇEYREK ALTIN

1.686,00%-0,12

BİTCOİN

429775฿%-2.55279

a
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?

Mutasyon Sonrası Kovid Vaka Sayıları Arttı

Tokat İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, korona virüsün mutasyona uğramasıyla beraber Omicron BA varyantının hızla yayıldığını ve vaka sayısını arttırdığını ifade etti.
saglikagi.net
Mutasyon Sonrası Kovid Vaka Sayıları Arttı
google news

Omicron BA varyantının daha bulaşıcı olduğuna dikkat çeken uzmanlar, vakaların bu sebeple arttığını ifade etti.
Türkiye genelinde olduğu gibi Tokat il çapında da kovid vakaları artış eğiliminde. İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, “Daha bulaşıcı olmasıyla vaka sayılarımız da arttı. Ama hastane yükümüz önceki salgının diğer pikleri gibi değil. İlçe hastanelerimizde ilimizin her noktasında testlerimiz yapılmakta” dedi.

Kovide Karşı Maske Uyarısı

Korona virüse karşı vatandaşlara uyarılarda bulunan Nergiz, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgından korunmak için birçok tedbir alınmakta. Bu tedbirler başta kalabalık alanlarda maske takmak olarak söyleyebiliriz. Yine maskenin yanında el hijyeni önemli.

El hijyeni için elimizi yine sabunlu suyla yıkamamız gerekli. Ama bununla beraber tabii en önemlisi salgını bitirmenin ve salgını durdurmanın en önemli etkisi aşı. Aşı halen etkin. O noktada ilimizde bütün hastanelerimizde, ilçe sağlık müdürlüklerimizde ve aile hekimliklerimizde aşı yapmaktayız. Vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Özellikle eksik aşılıları, aşı olmamışları ve hatırlatma dozu olmamış vatandaşlarımızı aşıya davet ediyorum” diye konuştu.

Karintina Uygulaması

Korona virüs hastalarında 7 gün karantina uygulaması devam ediyor. Nergiz, “Sağlık Bakanlığı tarafından sürekli tedbirleri noktasında ve algoritma noktasında sürekli bir güncelleme söz konusu. Pozitif vakalarımızda 7 gün karantinayı uygulamaya devam ediyoruz. Hastanelerde tedavi gören ağır ve daha sıkıntılı hastalarımıza ilaçla tedaviye başlıyoruz. Vatandaşlarımız hekimlerimizin önerisinin dışına çıkmasınlar” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Boğazından Bıçaklanan Gence İlk Yardımı Sağlık Meslek Lisesi Mezunu Kasap Saliha Yaptı