DOLAR

18,5318$% 0.09

EURO

18,1641% -0.02

STERLİN

20,6521£% 0.17

GRAM ALTIN

996,27%0,87

ÇEYREK ALTIN

1.632,00%0,79

BİTCOİN

367648฿%3.10685

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Meclis’i Yeni Haftada Yoğun Gündem Karşılıyor… Memur ve Emekliye Ek Zam Görüşmeleri Tamamlanacak

Meclis’i Yeni Haftada Yoğun Gündem Karşılıyor… Memur ve Emekliye Ek Zam Görüşmeleri Tamamlanacak

TBMM'de bu hafta yeni ekonomik sisteme dair tekliflerin görüşmeleri tamamlanacak. Memur ve emekliye uygulanacak olan ek zam ve PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP'li Semra Güzel'in hakkındaki dosya da görüşülecek önemli başlıkların arasında yer alıyor.
saglikagi.net
Meclis’i Yeni Haftada Yoğun Gündem Karşılıyor… Memur ve Emekliye Ek Zam Görüşmeleri Tamamlanacak
google news

TBMM’de bu hafta, yeni ekonomik sistemin yapısını oluşturan teklifin görüşmeleri tamamlayacak. Karma Komisyon ise PKK’lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP’li Semra Güzel’in dosyası görüşmek için toplanacak. Yeni ekonomi modelin yasal alt yapısını oluşturan düzenlemenin görüşmeleri Meclis Genel Kurulu’nda kaldığı yerden devam edecek.

 

Memur ve Emekliye Ek Zam

10 maddesi kabul edilen teklifle birlikte Kur korumalı TL vadeli mevduatın yasal çerçevesi çizilmiş olacak. Teklifle doğal gaza kademeli fiyatlandırma getirilirken iklim şartlarına göre tarife belirlenmesi için BOTAŞ’a yetki verilecek. Bireysel emeklilik sisteminde ise yüzde 25 olan devlet katkısı yüzde 30’a çıkartılacak. Düzenlemedeki en önemli başlık memur ve emeklilere 2 buçuk puanlık ek zam. Ek zamla birlikte memurlar ve emeklileri ocak ayında yüzde 30 virgül 95 zam almış olacak. Ayrıca en düşük emekli aylığı da 2 bin 500 liraya çıkartılacak.

 

Mükelleflerin enflasyon muhasebesi ertelenecek

Hafta sonuna doğru, mükelleflerin enflasyon muhasebesini erteleyen teklif de Meclis gündemine gelecek. Düzenlemeyle dövizlerini, Türk Lirası’na çeviren Kurumlar Vergisi mükellefleri için vergi istisnası sağlanacak.

 

İklim değişikliği raporu görüşülecek

Genel Kurul’un gündemine İklim değişikliği araştırma komisyonunun raporu gelecek. Raporda, iklim değişikliği sebebiyle Türkiye’de olası sorunlara karşı alınacak önemler bulunuyor.

 

Semra Güzel’in fezlekesi komisyonda

Meclis Karma Komisyonu ise PKK’lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP milletvekili Semra Güzel hakkındaki dosyayı görüşmek için toplanacak. Güzel’in fezlekesi komisyonda kabul edilirse dokunulmazlığın kaldırılması için sön sözü Genel Kurul söyleyecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Fransa Covid-19 Hatırlatma Dozunu Olmayan Vatandaşların Aşı Kartını İptal Etti