DOLAR

15,8951$% -0.08

EURO

16,7732% 0.06

STERLİN

19,8415£% -0.37

GRAM ALTIN

927,87%1,88

ÇEYREK ALTIN

1.515,00%1,19

BİTCOİN

480966฿%2.33173

a

Mahmut Faruk Doğan: Özel Hastane Lobisi Kimleri Kullanıyor?

Sağlık çalışanlarına uygulanacak olan maaş düzenlemesinin Aralık ayında kapsamı genişletilmek maksadıyla geri çekilmesinin ardından bazı kesimler tarafından Sağlık-Sen'i hedef gösteren ithamlara, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan sosyal medya aracılığı ile cevap verdi.

saglikagi.net
Mahmut Faruk Dogan Ozel Hastane Lobisi Kimleri Kullaniyor
google news

Aralık ayında kapsamı genişletilmek maksadıyla geri çekilen düzenlemenin ardından bazı kesimler tarafından Sağlık-Sen’i hedef gösteren ithamlara cevap veren Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, Kamuoyunun maaş ve emeklilik düzenlemesinin özel hastane lobisi ile vakıf hastaneleri lobisi arasındaki savaşa kurban gittiğini ve bahane olarakta emekli vali maaşlarının ön plana çıkarıldığını, özel hastane lobisinin ağır basmasıyla düzenlemenin iptal edildiğini öğrendiğini belirterek açıklamalarına şu ifadeler ile devam etti:

 

“Asıl maksatlarını gizleyenler bugün ortaya çıkan bu ayrıntıları öğrenince utanırlar mı acaba?

 

Aralık ayında kapsamı genişletilmek maksadıyla geri çekilen düzenleme için Sağlık-Sen’i hedef gösterenler, asıl maksatlarını gizleyenler bugün ortaya çıkan bu ayrıntıları öğrenince utanırlar mı acaba? Tüm kamuoyu maaş ve emeklilik düzenlemesinin özel hastane lobisi ile vakıf hastaneleri lobisi arasındaki savaşa kurban gittiğini ve bahane olarakta emekli vali maaşlarının ön plana çıkarıldığını, özel hastane lobisinin ağır basmasıyla düzenlemenin iptal edildiğini öğrenmiş bulunmaktadır.

 

Hekiminden hemşiresine, hizmetlisinden teknisyenine tüm sağlık çalışanları için mücadele

 

Sağlık Sen her zaman olduğu gibi bu süreçte de tüm sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığını alması için çabalamıştır. Hiçbir ayrımcılığa yer vermeksizin her kademede ve ünvanda görev yapan sağlık çalışanının alın teri için mücadele etmiştir. Ama bazı kesimler, ısrarlı bir şekilde Sağlık-Sen’i hedef göstermişlerdir. Her zaman söylediğimiz gibi bugün yine tekrar ediyoruz; Sağlık-Sen sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gerçek temsilcisidir. Hekiminden hemşiresine, hizmetlisinden teknisyenine tüm sağlık çalışanları için mücadele etmiştir, etmeye de devam edecektir.”

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP