DOLAR

18,5884$% 0.07

EURO

18,5276% -0.14

STERLİN

21,2465£% -0.67

GRAM ALTIN

1.027,11%-0,31

ÇEYREK ALTIN

1.671,00%-0,41

BİTCOİN

375179฿%3.5628

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!

Maden Suyu Faydaları Nelerdir?

saglikagi.net
Maden Suyu Faydaları Nelerdir?
google news

Maden suyu içmek sağlığınız için birçok yönden faydalı olabilir. Maden suyu faydaları arasında Kanınızdaki LDL kolesterolü düşürmeye yardımcı olan kalsiyum içerir ve metabolizmanızı hızlandırabilir. Maden suyu ayrıca midenizdeki asitliği düşürmeye yardımcı olur ve iltihabı azaltır. Kalsiyum sağlıklı kemikler ve dişler için gereklidir. Ayrıca kan dolaşımını iyileştirerek vücudunuzun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olabilir.

Maden Suyu Faydaları Nelerdir?

Maden Suyu İçmenin Faydaları: Maden suyundaki kalsiyum LDL kolesterolü düşürür

Bir çalışma, maden suyu içmenin LDL kolesterolü düşürebileceğini ve kan basıncını düşürebileceğini göstermiştir. Aynı zamanda iyi kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, bu bulguları doğrulamak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır. Maden suyunda bulunan mineraller, kalsiyum da dahil olmak üzere kalp sağlığını da destekler. Neyse ki, bu su kaynakları kolayca temin edilebilir.

Maden suyunda bulunan kalsiyum ve magnezyum, insanlarda LDL kolesterol seviyelerini azaltabilir. Bu besinler kalp hastalıklarının önlenmesinde önemlidir. Araştırmacılar ayrıca magnezyum ve kalsiyum alımının daha düşük kardiyovasküler hastalık riski ile ilişkili olduğunu bulmuşlardır. Çeşitli çalışmalar ayrıca maden suyu tüketiminin koroner kalp hastalığı riskinin azalmasıyla ilişkili olduğunu göstermiştir.

Maden suyu genellikle güvenli olsa da, fazlası şişkinlik, mide bulantısı ve kusma gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Ayrıca mikropların sudan vücuda göç etmesine neden olabilir. Musluk suyunun aksine maden suyu herhangi bir dezenfeksiyon işleminden geçmez, bu nedenle bakteri ve diğer kirleticileri içerebilir.

Maden Suyu Faydaları Nelerdir?

Karbonatlı maden suyu metabolizmayı hızlandırır

Karbonatlı maden suyu içmek metabolizmanızı birçok yönden hızlandırır. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, içeceği içmenin iştahı düzenlemeye yardımcı olan bir hormon üretimini uyardığını buldu. Ghrelin hormonu hem insanlarda hem de sıçanlarda açlığın aktive edilmesinden sorumludur. Bu iştahın artmasına ve kilo alımına neden olabilir.

Karbonatlı su içmek sindiriminizi iyileştirebilir ve daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olabilir. Aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur. Ayrıca kabızlığı gidermeye yardımcı olur ve şişkinliği azaltır. Ancak bu içeceğe geçmeden önce bir doktora danışmalısınız. Karbonatlı su içmenin vücuttaki asitliği kötüleştirmesi mümkündür, bu nedenle suya geçmeden önce doktorunuza danışmanız en iyisidir.

Karbonatlı su, kalori veya karbonhidrat içermediği için soda için iyi bir alternatiftir. Ayrıca daha dolgun hissetmenize yardımcı olabilecek karbondioksit gazı içerir. Küçük bir çalışmada, 40 dakika boyunca karbonatlı su içen kadınların, içtikten sonra daha yüksek kalp atış hızına ve daha fazla tokluk hissine sahip oldukları görüldü.

Maden Suyu Faydaları Nelerdir?

Mide asiditesini azaltır

Maden suyunun midedeki asit seviyelerini azalttığı ve fonksiyonel dispepsi tedavisine yardımcı olabileceği gösterilmiştir. Bu su, mide asidi protonları üzerinde doğrudan etkisi olan bir besin olan hidrojen karbonat bakımından zengindir. Günlük tüketildiğinde, hidrojen karbonat bakımından zengin su, antasitler ile karşılaştırılabilir bir tamponlama kapasitesi sunabilir. Örneğin, 1,7 g maden suyu, 15.5 antasit tabletin tampon kapasitesine eşit olan 27.5 mEq hidrojen karbonat içerir.

Ayrıca, karbonatlı maden suyu hazımsızlık, kabızlık ve safra kesesi işlevi semptomlarını iyileştirmeye yardımcı olur. Maden suyu içmek güvenli olsa da, bu tür suların aşırı tüketimi vücuda zararlı olabilir. Bu nedenle, ölçülü olarak sadece su içmek önemlidir. Ayrıca plastik şişeden maden suyu içmekten kaçınılması tavsiye edilir.

Maden suyu, vücudun işlevlerine katkıda bulunan eser mineraller açısından zengindir. Kalsiyum, magnezyum, kükürt ve sodyum kalbe faydalıdır. Ayrıca sağlıklı sinir fonksiyonunu ve kas Personel Sağlık fonksiyonunu desteklerler.

Enflamasyonu azaltır

Maden suyu içmenin vücut için iltihabı azaltmak da dahil olmak üzere bir takım faydaları vardır. Ayrıca vücudun sağlıklı bir kan basıncı seviyesini korumasına yardımcı olur. Bunun nedeni, maden suyunun vücudun işleyişini artıran besinler ve bileşiklerle yüklü olmasıdır. Ayrıca cildi nemlendirerek ve kırışıklıkların başlamasını geciktirerek cildin durumunu iyileştirir.

Maden suyu içmek aterosklerozu da önleyebilir. Kalp hastalığını önlemeye yardımcı olabilecek yüzde altı ila on yedi magnezyum içerir. Ayrıca kalp kapakçıklarının anormal kalınlaşması ile karakterize bir durum olan kardiyak fibrozisi de tedavi edebilir. Maden suyunda bulunan sülfatlar kardiyak fibrozisin kontrolüne yardımcı olur.

Ayrıca maden suyu, iltihaplı bağırsak hastalığı olan kişiler için faydalı olabilir. İçmek, fonksiyonel kabızlık semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Sülfat bakımından zengin maden suyu, safra kesesi sorunları gibi sindirim sorunlarının tedavisinde de kullanılır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Alzheimer’ı kesin olarak ortadan kaldıran tedavi yöntemi yok.

blank
blank