DOLAR

18,6480$% 0.04

EURO

19,6882% -0.01

STERLİN

22,9116£% 0.35

GRAM ALTIN

1.079,45%0,72

ÇEYREK ALTIN

1.761,00%0,51

BİTCOİN

321255฿%2.33848

a

İzmir’de Tedavi Gören Lise Öğrencisi, LGS’ye Hastanede Girdi

Hastanede tedavi gören ve doktor odasında gözetmenler denetiminde LGS sınavına giren Elif Tufan: "Mutluyum, şaşkınım, karışık duygular içerisindeyim" dedi. İzmir'de üzerine sıcak su dökülerek vücudunda yanıklar oluşan ve hastanede tedavi edilen 8. sınıf öğrencisi Elif Tufan, Liselere Geçiş Sistemi sınavına doktor odasında girdi.
saglikagi.net
İzmir’de Tedavi Gören Lise Öğrencisi, LGS’ye Hastanede Girdi
google news

Menemen 9 Eylül Ortaokulu’nda eğitim alan 14 yaşındaki özel gereksinimli öğrenci Elif Tufan, 28 Mayıs’ta evinde makarna pişirirken sıcak su dolu tencerenin üzerine dökülmesi sonucu yaralandı. Vücudunun belirli bölgelerinde yanıklar oluşan Tufan, Menemen Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından SBÜ Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

 

Vücudunun yüzde 18’inde birinci ve ikinci derece yanıklar oluşan öğrencinin hastanedeki tedavisi nedeniyle ailesi, LGS’ye hastanede girme imkanı sağlanması için Milli Eğitim Bakanlığına başvurdu. Başvurunun onaylanmasının ardından Elif Tufan’ın Kahramanlar Mustafa Öğütveren İlkokuluna bağlı hastane odasında öğretmenler Nezih Yaşar Bor ve Gülistan Çelik gözetmenliğinde sınava girmesine karar verildi. Tufan‘ın tedavi gördüğü yanık tedavi servisinde bulunan doktor odası, sınav salonu haline getirildi.

 

Oyuncak Sürprizi

 

Sınav öncesi Tufan‘a, hastanede görevli bir doktorun aldığı oyuncak ayı, öğretmenler tarafından takdim edildi. Bir elinde sargı bulunması nedeniyle sınavda sorular öğretmenler tarafından Tufan‘a okundu, cevap kağıdına işaretlemeyi yine onlar yaptı. Elif Tufan, AA muhabirine, tedavisinin iyi gittiğini belirterek, hastanede sınava girmesine imkan tanıyanlara teşekkür etti.

 

Oyuncak ayı hediyesinin kendisi için sürpriz olduğunu ifade eden Tufan, “Mutluyum, şaşkınım, karışık duygular içerisindeyim. Küçükken ressam olmak istiyordum sonra vazgeçtim. Şu an düşündüğüm bir meslek yok.” dedi. Anne Zeynep Tufan da kızının LGS sınavına giremeyeceği için çok üzüldüğünü, herkesin kızı için seferber olmasının zor günlerde kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

Tufan, şöyle konuştu:

Kızım sınava girsin, anı yaşasın, belki çok iyi olabilir. Sonra pişman olmamak için. Çocuklar, her şekilde devletimizin arkalarında olduğunu bilmeli. Okulumuz, sağlık kuruluşumuz, hastanemiz bize destek oldu. Herkesin bilinçlenmesini istiyorum. Çocuklarının hakkını her yerde arasınlar. Çocuklar her yerde imkanlarının olduğunu bilsinler, kendilerini her yerde anlatsınlar. Ben anlattım, kızım anlattı. Herkes de anlatsın.

Baba Mustafa Tufan da kızının iyi bir eğitim alarak üniversite okumasını çok istediğini dile getirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

İl Sağlık Müdüründen Uyarı! 5 Yılda 97 Kene Vakası.