DOLAR

16,6611$% 0.8

EURO

17,5637% 0.14

STERLİN

20,3339£% 0.08

GRAM ALTIN

975,39%0,69

ÇEYREK ALTIN

1.595,00%0,43

BİTCOİN

342385฿%-0.06331

a

Kuzey Kore’den Covid-19 Tarifi

Kovid-19 şüpheli vaka sayısının 2,24 milyon ve üzerinde olduğu Kuzey Kore'de yüksek ateş hastalığıyla mücadele için insanlara şifalı otlardan yapılan çayların yanı sıra tuzlu su içmeleri tavsiye edildi. Başkent Pyongyang'a hijyenik çözümler üretmek amacıyla yüklü miktarda tuz sevk edildi.
saglikagi.net
Kuzey Kore’den Covid-19 Tarifi
google news

Covid-19 şüpheli vaka sayısının 2,24 milyon ve üzerinde olduğu Kuzey Kore’de yüksek ateş hastalığıyla mücadele için insanlara şifalı otlardan yapılan çayların yanı sıra tuzlu su içmeleri tavsiye edildi. Başkent Pyongyang’a hijyenik çözümler üretmek amacıyla yüklü miktarda tuz sevk edildi.

 

Geçen hafta Kuzey Kore’de Kovid-19 olarak teyit edilen ilk vakanın resmi olarak duyurulmasının ardından ateşli olduğundan şüphelenilen hasta sayısı 2,24 milyona yükseldi. Hükümetin olası Covid-19 hastalıklarını başka yöntemlerle tedavi etmeye çalıştığı ortaya çıktı. İşçi Partisi’nin medya kuruluşu Rodong Sinmun Gazetesi’nde yer alan son haberde, Kore’de ciddi semptom göstermeyen hastaların ana partisi olan hastaların hanımeli, zencefil ve söğüt yaprağı çayı tüketmeleri tavsiye ediliyor.

 

Devlete ait Kore Merkez Televizyonu (KCTV), gün boyunca sodyum klorür içerek hastalanmamaya çalışan bir çiftin röportajına da yer verdi. Devlete ait haber ajansı KCNA, hijyenik çözümlerin üretimi için başkent Pyongyang’a yüzlerce ton tuzun gönderildiğini de bildirdi.

 

Sağlığı daha ağır olan hastalara antibiyotik ve ağrı kesici önerildi.

 

3000 Asker Her Gün 24 Saat Görevde

Rodong Sinmun Gazetesi, “Ülkedeki tüm insanlar, Kore İşçi Partisi Merkez Komitesinin kararlılığı, iradesi ve taktikleri doğrultusunda, söz konusu ciddi sağlık krizinin üstesinden gelmek için salgın önleme kampanyasına katıldı” dedi. Parti yetkililerinin yanı sıra kamu görevlileri ve gönüllüler tarafından sağlanan gıda ve ilaçların ihtiyaç sahibi ailelere hızla dağıtıldığı bildirildi. Raporda, “Askeri tıp alanında çalışan Kore Halk Ordusu’nun yaklaşık 3.000 üyesi, başkentte yüzlerce eczanede 24 saat esasına göre ilaç dağıtmak ve tedarik etmek için devrim niteliğinde bir sistem hayata geçirdi.”

 

Kuzey Kore’den Covid-19 Formülü

Kovid-19 şüphesi olan vaka sayısının 2,24 milyona yükseldiği Kuzey Kore’de yüksek ateş hastalığıyla mücadele için insanlara şifalı otlardan yapılan çayların yanı sıra tuzlu su içmeleri önerildi. Başkent Pyongyang’a hijyen solüsyonlarının üretiminde kullanılmak üzere tonlarca ton tuz teslim edildi.

 

Geçen hafta Kuzey Kore’de bulunan Kovid-19’un ilk vaka olarak teyit edilmesinin ardından ateşli hasta sayısı 2,24 milyona yükseldi. Hükümetin olası Covid-19 hastalıklarını başka yöntemlerle tedavi etmeye çalıştığı keşfedildi. İşçi Partisi’nin resmi yayın organı olan Rodong Sinmun Gazetesi’nde yer alan son haberde, ciddi bir semptom göstermeyen Koreli hastaların ana partisi olan İşçi Partisi’nin hanımeli, zencefil ve söğüt yaprağı çayı içmeleri tavsiye edildi.

 

Devlete ait Kore Merkez Televizyonu (KCTV), gün boyunca sodyum klorür içerek hastalanmamaya çalışan bir çiftin yer aldığı bir röportaja da yer verdi. Devlet haber ajansı KCNA, hijyenik çözümler üretmek için başkent Pyongyang’a yüzlerce ton tuzun gönderildiğini de sözlerine ekledi.

 

Üretim devam ediyor

Ayrıca yüksek ateş gibi semptomlara rağmen üretime devam edildiği kaydedildi. Ayrıca Hwasong bölgesinde 10 bin dairenin inşaatının ve Ryonpho Sera Çiftliği gibi büyük projelerin planlandığı gibi devam ettiği, pirinç sevkiyatı gibi hayati tarımsal faaliyetlerin devam ettiği belirtildi.

 

Aşı Ve İlaç Teklifleri Reddedildi

Ekipman, ilaç ve personel açısından personel sıkıntısının olduğu Kuzey Kore, salgını önlemek için 2020 yılının başlarında sınırlarını kapatmak zorunda kaldı ve ülkenin başındaki isim Kim Jong-un oldu. ülkenin lideri, dışarıdan tıbbi yardım kabul edemedi. Küresel aşı paylaşım programı COVAX kapsamında 2014 yılında Çin yapımı 3 milyon doz aşının ülkeye gönderilmesi istendi ve reddedildi. Güney Kore yönetiminin de tıbbi malzeme, aşı ve personel davetine yanıt alamadığını açıkladığı bildirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Uzmanlar, Kontrolsüz Güneş Işınlarının Cilt Kanserine Neden Olabileceği Konusunda Uyardı

Whatsapp İhbar Hattı