DOLAR

15,8769$% 0.2

EURO

16,8435% -0.21

STERLİN

19,9029£% 0.32

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

467473฿%0.2071

a

KPSS-2021/10 Sözleşmeli Sağlık Personeli Göreve Başlama İşlemleri

KPSS-2021/10 Sözleşmeli Sağlık Personeli Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru

saglikagi.net
Kpss 202110 Sozlesmeli Saglik Personeli Goreve Baslama Islemleri
google news

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

 

KPSS–2021/10 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

KPSS-2021/10 sonucuna göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağı daha önce duyurulmuştu.
Bu kapsamda arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesi il sağlık müdürlüklerimize gönderilmiş olup:
1- KPSS-2021/10 göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular Ek-3’de belirtilen ilgili komisyonlar tarafından alınacaktır.
2- Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.
Ayrıca KPSS-2021/10 göreve başlama işlemleri için gerekli belgelerde talep edilen sigorta hizmet dökümünde kamu çalışanı olduğu anlaşılanlardan, 22.12.2020 tarihinden sonra kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel olarak çalıştığı veya herhangi bir sebeple hizmet sözleşmesinin sona erdiği tespit edilenlerin; Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 4 üncü fıkrasında belirtilen istisnalardan yararlanabilecek durumda olanlar hariç, göreve başlatılmaması gerekmektedir.
3- Adayların göreve başlama işlemleri için, (Ek-1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak 20.01.2022 – 07.02.2022 tarihleri arasında (07 Şubat 2022 Pazartesi günü Saat:17.00’ a kadar) ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
4- Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.
5- Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar, başvuru evrakını birinci derece yakınları aracılığı ile ilgili komisyonlara teslim edebilecektir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla; yerleştirildikleri hizmet biriminde, bu birimlerin kapatılmış veya başka bir birimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan bir birimde göreve başlatılacaktır.

6- Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları ilgili komisyonlar tarafından, www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanan KPSS-2021/10 Tercih Kılavuzundaki nitelik, şart ve kurallar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek–1)’ de yer alan “Açıklama ve Uyarılar” dikkate alınarak tespit edilecektir.
7- Atanma şartlarını taşıdığı tespit edilenler, 5510 sayılı Kanunda belirtilen süre içinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na gerekli bildirimler yapılmak suretiyle göreve başlatılacak, atanma şartlarını taşımayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı olarak bilgi verilecektir.
8- Atanma şartlarını taşıyanlar için, son göreve başlama tarihi 08.02.2022 Salı günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.
9- Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, durumlarını 07.02.2022 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 08.04.2022 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
10- Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, durumlarını 07.02.2022 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
11- Halen kamu görevlisi olarak veya 4857 sayılı İş Kanununun 17 nci maddesi kapsamındaki bildirim şartına tabi olarak çalışanlardan, istifa/sözleşme feshi taleplerini kurumlarına/işyerlerine iletmiş olmakla birlikte, bu işlemlerin devam etmesi nedeniyle 8 inci maddede belirtilen sürede görevine başlayamayacak durumda olanlar; bu durumu belgelendirmeleri, birinci maddede belirtilen şekilde başvurularını yapmaları ve 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki şartları da taşımaları kaydıyla en geç 08.04.2022 tarihinde göreve başlatılabilecektir.
12- Karantina altına alınma sebebiyle göreve başlayamayacak olanlar; durumlarını belgelendirmek suretiyle, 07.02.2022 tarihi mesai bitimine kadar yerleştikleri hizmet birimlerine yazılı olarak bilgi vermeleri kaydıyla en geç mazeretlerinin bitimini takip eden üç iş günü içinde göreve başlatılabilecektir.
13- Yukarıda belirtilen süre içinde başvuru yapmayan veya başvuru yaptığı halde göreve başlamayanlar, yerleştirmeden doğan haklarını kaybedecektir.
14- Arşiv araştırması işlemleri henüz tamamlanmayan adayların başvuru ve göreve başlama işlemleri hakkında, söz konusu işlemler tamamlandıktan sonra https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde yeniden duyuru yayımlanacaktır.

EK:
1- Göreve Başlamak İçin Gerekli Belgeler 2- Göreve Başlama İşlemlerine Ait Form 3- Başvuru Komisyonları
4- Hizmet Dökümü Yardım Kılavuzu

 

KPSS–2021/10 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası beyanını, adres bildirimini, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanını, adli sicil kaydı yazılı beyanını ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanını içeren (Ek–2) Form,
 2. Diploma aslı veya noter onaylı örneği, diplomanın henüz düzenlenmemiş olması halinde, öğrenim durumunu belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne göre düzenlenmiş, daha sonra diploma veya örnekleriyle değiştirilecek belgeler,
 3. Mezuniyet durumunu gösteren https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-mezun- belgesi-sorgulama e-Devlet internet adresinden alınacak mezun belgesi, (Lisans ve Ön lisans mezunları için)

ç) KPSS-2021/10 yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı,

 1. 2 adet vesikalık fotoğraf,
 2. Mal Bildirim Beyannamesi, (Doldurulup kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)
 3. e-Devlet internet adresinden alınacak Sigortalı Hizmet Cetveli dökümü. (https://turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu)
 • Adaylardan istenen diploma ve diğer belgelerin suretleri, asılları adaylarca ibraz edilmesi kaydıyla başvuru komisyonları tarafından tasdik edilerek işleme alınacaktır.

 

AÇIKLAMA VE UYARILAR

 • Adaydan, kimlik bilgilerine ilişkin olarak ayrıca bir bilgi veya belge istenmeyecek ancak bu beyanının teyidi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının da yer aldığı nüfus cüzdanı aslını göstermesi talep edilecektir.
 • Adayların kimlik ve adres bilgilerine ilişkin beyanlarının doğruluğu Kimlik Paylaşım Sistemi aracılığıyla araştırılacak, adli sicil ve askerlik durumlarına ilişkin yazılı beyanlarının doğruluğu, yetkili adli ve askeri mercilerden alınacak bilgilerle teyit
 • Adayların e-Devlet internet adresinden almış oldukları mezun belgelerine ait “Belge Doğrulama” işlemi        ilgili               başvuru     komisyonları    tarafından https://www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama internet adresinden C Kimlik Numarası ve belge üzerinde bulunan barkod numarası ile yapılacaktır.
 • Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler göreve başlatılmayacak, göreve başlatılmış olanların hizmet sözleşmeleri feshedilecektir. Ayrıca bu kişiler hakkında, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (3)
 • blank
  Ali
  4 ay önce
  0 0

  Paramedik alimlari varmi nasil ogrenebiliriz. Bu site sadece devlet alimlarinimi haber veriyor, ozel sektör firmalari varmi

 • blank
  Polat
  4 ay önce
  1 0

  Alımlar umarım daha çok olur. Hayırlısı ile daha hızlı olur. Teşekkürler…

 • blank
  Tyler durden
  4 ay önce
  0 0

  Kpss ile ilgili iyi bilgilendirme oldu sınava girec3z iyi oldu bilgilendirme

HIZLI YORUM YAP