DOLAR

15,5897$% 0.28

EURO

16,3537% 0.52

STERLİN

19,3520£% 0.72

GRAM ALTIN

914,34%0,39

ÇEYREK ALTIN

1.504,00%0,26

BİTCOİN

474589฿%0.9146

a
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu: “Sağlık Çalışanlarına Yönelik Düzenlemenin Siyasetçilerin Değil, Sağlık Çalışanlarının İstediği Şekilde Olmalı”

Kılıçdaroğlu: “Sağlık Çalışanlarına Yönelik Düzenlemenin Siyasetçilerin Değil, Sağlık Çalışanlarının İstediği Şekilde Olmalı”

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da bir otelde düzenlenen "STK, Muhtarlar ve Kanaat Önderleri Buluşmaları" programında konuştu.

saglikagi.net
Kilicdaroglu 8220saglikc2a0calisanlarina Yonelik Duzenlemenin Siyasetcilerin Degilc2a0saglikc2a0calisanlarinin Istedigi Sekilde Olmali8221
google news

Kılıçdaroğlu, herkesin hastalandığında ilk doktorlara, sağlık çalışanlarına başvurduğunu söyledi.

Salgın döneminde cadde ve sokaklara çıkarak, doktorları alkışladıklarını ve onlara teşekkür ettiklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

 

“Onlara, ‘İyi ki varsınız, sizin çalışma koşullarınızı düzelteceğiz. Size daha iyi aylıklar daha iyi mali imkanlar sağlayacağız.’ dedik. Ama bunların hiç birisi olmadı, yapılmadı. Doktorlara, ‘Madem yurt dışına gitmek istiyorsun, çekin gidin.’ dediler.

İyi yetişmiş bir doktor, nasıl olur da bir siyasi iktidarın yarattığı atmosfer içinde geleceğini Türkiye’de değil de yurt dışında arar? Hepimizin bir düşünmesi lazım, sıradan bir meslek değil doktorluk, ama nasıl bir atmosfer yaratıyorsunuz ki o kişi burayı değil yurt dışını tercih ediyor. O kişi doktor oluncaya kadar da bütün masraflarını yani maliyetini ailesi ve toplum çekiyor.”

 

Bu bağlamda 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla 3 noktada siyasi iktidarın dikkatini çekmek istediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, sağlık çalışanlarına yönelik düzenlemenin siyasetçilerin değil, sağlık çalışanlarının istediği şekilde olması gerektiğini aktardı.

 

Doktorların ve sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, “İyileştireceğim sözü verdiniz, sözünüzü tutunuz ve gereğini yapınız. Hakimlere verilen güvencenin hekimlere de verilmesi lazım. 1915’de o dönemin tıp fakültesindeki öğrencileri savaşa gittiler. Çanakkale’ye ve 1921 yılında mektebi tıbbiye mezun vermedi, hepsi şehit oldukları için. Dolayısıyla doktorluk mesleği aynı zamanda bu kadar değerli bir meslektir. Bunun üzerinde de hepimizin durması lazım.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP