DOLAR

15,9742$% 0.2

EURO

16,8041% 0.6

STERLİN

19,8336£% 0.7

GRAM ALTIN

936,95%0,74

ÇEYREK ALTIN

1.535,00%0,19

BİTCOİN

462149฿%-3.23494

a

Kamu Personeli Danışma Kurulunda Ne Konuşuldu? Semih Durmuş Açıklıyor!

saglikagi.net
Kamu Personeli Danisma Kurulunda Ne Konusuldu Semih Durmus Acikliyor
google news

Kamu Personeli Danışma Kurumu toplantısı bugün itibariyle gerçekleşti. Toplantıda Ekonomik dalgalanmanın yarattığı kayıpları telafi edecek “Ek Protokol”, 4688, ek gösterge, sözleşmeli personel, YHS’nin kaldırılması, görevde yükselme-unvan değişikliği, derece-kademe sınırlamasının kaldırılması konuları görüşüldü.

Toplantının ardından Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sosyal medya aracılığı ile açıklamalarda bulundu. Semih Durmuş, ek ödemelerin merkezi bütçeden ödenmesi gerektiğini vurgulayarak açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“İcap nöbet ücreti ödemesinde ki Kamu idaresinin duyarsız tavrı yıllardır süren hak kaybına yol açmaktadır Maliye ve Sağlı Bakanlığının sorunu çözmede ağır kalması taşra teşkilatı idarecilerinin adli ve idari telafisi güç sorunlar yaşamasına yol açmaktadır. 

Ek Ödemeler Merkezi bütçeden ödenmelidir Sağlık Bakanlığı ve Ünüversite Hastaneleri dışındaki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında ödenen ilave ödemeler Merkezi bütçeden ödenmektedir. Bu uygulama sağlık çalışanlarının ücret kaybı ve adaletsizliğinin nedenidir. Yıllık izinlerin kullanılamamasının en önemli nedeni sağlıkta istihdam yetersizliğidir. Mücbir sebeplerle kullanılamayan yıllık izinlerin sonraki yıllara devrindeki kısıtlama kaldırıldığında bir haksızlığa daha son verilmiş olacaktır.

Sağlık profesyonellerinin RÜCU davalarına karşı korunamaması, sağlık çalışanlarına, toplum sağlığına ve tıbbın gelişmesine vurulmuş en büyük darbedir. Malpraktis; Sağlık hizmet sunucularını ve vatandaşı koruyacak şekilde yeniden kurgulanmalıdır.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP