DOLAR

18,6401$% 0.02

EURO

19,6889% 0.28

STERLİN

22,9512£% 0.26

GRAM ALTIN

1.079,00%0,20

ÇEYREK ALTIN

1.754,00%-0,06

BİTCOİN

322853฿%1.86204

a
 • Sağlık Ağı
 • Gündem
 • Kabine Toplantısı Sona Erdi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması!

Kabine Toplantısı Sona Erdi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısı sona erdi. Erdoğan, yaptığı Millete Sesleniş konuşmasında 3600 ek gösterge de dahil olmak üzere pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.
saglikagi.net
Kabine Toplantısı Sona Erdi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması!
google news

Erdoğan, 3600 ek göstergenin ayrıntılarını açıkladı

Kabine Toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Türkiye artık siyasi ve güvenlik önceliklerini bizzat kendisi tayin eden bağımsız bir ülkedir. Daha düne kadar bize yapamazsınız dedikleri ne varsa hepsini yaptık yapmayı da sürdürüyoruz. Biz ne yaptığımızı niçin yaptığımızı biliyoruz. Milletimiz gönlünü ferah tutsun. Parlak bir gelecek bizleri bekliyor.”

 

”PARLAK GELECEK BİZLERİ BEKLİYORUZ”

Sınırötesi harekatlarımızdan, NATO içindeki tartışmalara, ekonomi programımıza kadar idrak noksanlığının emarelerini görmek mümkündür. Biz ne yaptığımızı niçin yaptığımızı biliyoruz. Milletimiz gönlünü ferah tutsun. Sırtlandığımız her yüke değecek parlak gelecek bizleri bekliyor. 2053 vizyonumuzu somut hedeflere dönüştürecek adımları titizlikle yürüyoruz. Birileri çevre adına sadece salon toplantıları yapar, sokakları yakıp yıkarken, biz evlatlarımıza daha yeşil bir ülke bırakacak çalışmalar yaptık. Enerjide güneşten rüzgara, yenilenebilir kaynaklara yaptığımız yatırımları daha da artırıyoruz.”

 

ENFLASYON MESAJI

Enflasyon bir sorundur ama Türkiye’nin sorunlarının asıl sebebi ve çözüm yolu tek başına bu başlık değildir. Yüksek faizle asıl kazanan bir avuç tuzu kuru kesim.

 

”ÜLKEMİZDE TEKNİK ANLAMDA ENFLASYON DEĞİL, HAYAT PAHALILIĞI SORUNU VAR”

Biz tercihimizi istihdamı koruyarak işini, aşını geçimini sürmesini sağladığımız milyonlardan yana kullandık. Ülkemizde teknik anlamda enflasyon değil fiili bir hayat pahalılığı sorunu var.”

 

ÜLKEMİZDE TEKNİK ANLAMDA ENFLASYON DEĞİL, HAYAT PAHALILIĞI SORUNU VAR”

Biz tercihimizi istihdamı koruyarak işini, aşını geçimini sürmesini sağladığımız milyonlardan yana kullandık. Ülkemizde teknik anlamda enflasyon değil fiili bir hayat pahalılığı sorunu var. Ülkemize döviz girişini sağlayacak yeni yöntemler geliştiriyoruz. Vatandaşlarımıza kur korumalı mevduat gibi kur ve altın hesabına dayalı konut kredisi gibi alternatifler sunuyoruz.

 

”FAİZİ DÜŞÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bu iktidar faizi artırmayacaktır. Biz faizi düşürmeye devam edeceğiz.”

 

3600 EK GÖSTERGEDE 600 PUANLIK ARTIŞ

Çalışmayı tamamladık. İlk gündeme geldiğinde öğretmenlerimize polislerimize sağlık çalışanlarımızaydı. Ancak sadece bu kesimler için yapılacak artışın adaltesizliğe yol açacağını gördük. Bunun için tüm memurlarımızın ek gösterlerinde 600 puanlık göstergeye gitmeyi planladık. Önümüzdeki yılbaşından itibaren yararlanılacak.

Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3 bin 600’den 4 bin 400’e, şube müdürü, ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin 2 bin 200’den 3 bine çıkacak. Yapılan artışlar elbette, halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına da yansıtılacaktır. En büyük hassasiyetimiz, istihdamı koruyup, gelir kaybını telafi ederek, fırsatçıların önünü keserek insanımızın üzerine kalıcı yük binmesine engel olmaktır. Memurlarımızın maaşlarında küçük de olsa artış sağlamasının ötesinde asıl emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında ciddi kazanımlar getiriyor.”

BİR MEMURUN EMEKLİ AYLIĞI VE İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Ek göstergesi 3600’e çıkan 30 yıllık hizmeti bulunan bir memurun emekli aylığı bin 234 ile bin 391 lira arasında, emekli ikramiyesi 44 bin 500 ila 50 bin 150 lira arasında artacak.

 

“60 AY VADELİ VE 0,99 FAİZ ORANIYLA KREDİ İMKANI”

Binaların yalıtım çalışmalarında kullanılmak üzere, daire başına 50 bin liraya kadar, 60 ay vadeli ve 0,99 faiz oranıyla kredi imkanı getiriyoruz. Ekonomik olarak dezavantajlı ancak mevcut programlardan yararlanamayan kesimlere yönelik 15 milyar liralık yeni bir paketi devreye alıyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
 • blank
  İsa ayvaz
  6 ay önce
  2 3

  Yine olan sağlık personeline oldu, hemşirenin adı kullanıldı fakat hemşire veya sağlık personeli diğer memurlardan bir farkı olmadı, polis 2200 gösterge den 3600 e yükseldi, yani 1400 ek gösterge, din görevlisi yine aynı,Diger tüm memurlardan bir farkımız kalmadı, yine ayrımcılık, yine saglik personelinin bir farkı olmadı, herkez 600 ek göstergeye aldı, sendikalar boş çalışıyorlar, hakkımızı savunan bir sağlık sendikası yok malesef bakanlikta yok, yalandan hemşire ye verdik demesinler, ayrıcalıklı verdikleri 2 meslek gurubu var sadece polis ve din gorevlileri

blank

Sıradaki haber:

Düğün Konvoyunda Havaya Ateş Açan Mangadalara Polis Baskını