DOLAR

17,9631$% 0.05

EURO

18,5367% -0.08

STERLİN

21,9001£% -0.15

GRAM ALTIN

1.031,36%-0,12

ÇEYREK ALTIN

1.686,00%-0,12

BİTCOİN

430271฿%-1.91689

a
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Profesör, Uzmanlık Öğrencisi Tarafından Tehdit Edildi

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Profesör, Uzmanlık Öğrencisi Tarafından Tehdit Edildi

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feryal Gün Soysal, uzmanlık öğrencisi M.H. tarafından tehdit edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
saglikagi.net
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Profesör, Uzmanlık Öğrencisi Tarafından Tehdit Edildi
google news

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feryal Gün Soysal’ın iddiasına göre, uzmanlık eğitimini tamamlayan öğrencisi M.H., 13 Haziran tarihinde çocuk cerrahisi bölümüne giderek yanına 8 adet reçete aldı ve Doç. Dr. Başak E.’nin kaşesini üzerlerine bastı. Serviste görevli iki doktor da durumu bölüm başkanı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feryal Gün Soysal’a iletti. Soysal da durumu okul yönetimine bildirdi ve soruşturma başlatıldı.

M.H. bu gelişme üzerine sosyal medya hesabından mesajlar göndererek Prof. Dr. Soysal’ı ve annesini tehdit etmeye başladı. “İstanbul’da huzurlu bir adım atamazsınız”, “Hiç kimse sizi bu durumdan kurtaramaz, polis, hâkim, savcı”, “Aşiretler söz sahibidir maalesef”, “Tehditler gerçeğin yüzde biri değil, kim olduğumu anlayamazsınız”, “Kara M., kaç kişi piyasadan kaldırıldı haberiniz yok yani” şeklindeki mesajlar üzerine Prof. Dr. Soysal avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Ceren Damar Şenel’i örnek gösterdi

Ankara’da akademisyen Ceren Damar Şenel’in, öğrencisi tarafından katledildiğini şikâyet dilekçesinde belirten İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Soysal’ın avukatı, “Bu durum toplumda infial yaratmış bir olay olarak hâlâ hafızalarımızdadır. Toplumda rol ve model olması gereken bu kişinin bu tarz davranışlar sergilemesini hiçbir gerekçe haklı gösteremez. Yüreği insan sevgisi, sağlık ile dolu olması beklenen doktorluk gibi bir meslek sahibi şahsın bu davranışı cezasız kalmamalıdır. Onuru zedelenen müvekkil, uğradığı şiddet ve korkunun şokunu hâlâ atlatamamış, evine ve işyerine korkusuz olarak gidememiştir. Bu nedenle müvekkilin, uğradığı işkence, hakaret, tehdit ve çalışma hürriyetinin engellenmesinin sona ermesi için M.H.’nin en ağır cezayla cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.(Hürriyet)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

İl Sağlık Müdüründen El Hijyeni Uyarısı