DOLAR

16,7562$% 0.31

EURO

17,5319% -0.01

STERLİN

20,2267£% -0.69

GRAM ALTIN

965,07%-0,48

ÇEYREK ALTIN

1.577,00%-1,12

BİTCOİN

323477฿%1.91332

a
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • İstanbul Bölge Sağlık Müdürü: Savaş Alanından Galip Ayrıldığımızı Düşünüyoruz

İstanbul Bölge Sağlık Müdürü: Savaş Alanından Galip Ayrıldığımızı Düşünüyoruz

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, 12-18 Mayıs hemşireler haftasını kutlamak amacıyla düzenlenen törende, "Hepimiz bir savaştan çıktık, galip geldiğimize inanıyoruz" dedi.
saglikagi.net
İstanbul Bölge Sağlık Müdürü: Savaş Alanından Galip Ayrıldığımızı Düşünüyoruz
google news

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, 12-18 Mayıs hemşireler haftasını kutlamak amacıyla düzenlenen törende, “Hepimiz bir savaştan çıktık, galip geldiğimize inanıyoruz” dedi.

 

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBU), “Hemşirelik Zirvesi “Hemşirelik Zirvesi: Küresel Sağlık ve Haklara Saygı İçin Hemşireliğe Yatırım Yap” etkinliği düzenledi.

 

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde gerçekleşen törene İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiğit ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Fakültesi Dekanı katıldı. Hemşirelerden Prof. Dr. Merdiye Sendir ve diğer sağlık profesyonelleri de katıldı. Törende, pandemi döneminde hemşirelerin büyük bir özveriyle çalıştıklarına, çoğu zaman aileleriyle bile iletişim kurmadıklarına dikkat çekildi.

 

“Hepimiz Bir Savaştan Başladık, Kazandığımıza İnanıyoruz”

 

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Türkiye’nin pandemi sürecindeki sınavını geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

 

“Hepimiz savaştan kaçtık, kazandığımıza da inanıyoruz. Özellikle Türkiye’deki mücadeleyle, sağlık altyapısı sağlık sistemiyle tüm dünyaya örnek olacak bir mücadele verdik ve inanılmaz bir mücadele verdik. Sağlık çalışanlarının özveri ve çalışmaları; Türkiye sağlığında büyük bir gelişme gördü. Dünyanın en özverili ve çalışkan sağlık personeline sahip olduğunu kabul ederek ve Covid-19 virüsü ile savaşmaya başladık ve utanmadım. Hastanelere gittim, o yiğit kahramanları, yiğitleri bizzat görebildim.

Sağlık

Evlerini, annelerini, babalarını, çocuklarını bırakıp otel, pansiyon ve yurtlarda geceyi geçiren sağlık çalışanları yüzümüzü güldürdü. İstanbul’da hem kamuda hem de özelde hemşirelik yapan 45 bin civarında arkadaşımız var. Bir meslekten daha fazlasını yapıyoruz, bir sanat yaratıyoruz. Çocuklarımıza iyi bir örnek olmaya ve başkalarının çocuklarına teselli kaynağı olmaya çalışıyoruz. Artık diğer insanların başardığı işi takdir etme sürecindeyiz, tüm gezegeni sağlık açısından yönlendirmek için gereken altyapıya ve bilgiye sahip bir topluluğuz. Çünkü insan gücü ve altyapı olarak dünyanın her yerinde en kaliteli sağlık hizmetini verebileceğimizi gösterdik.

 

“Hemşire Arkadaşlarımız Mesleğimizin En Mükemmel, Doğru, En Kapsamlı Sahibidir”

 

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekim Koordinatörü Prof. Nurettin Yiğit, hemşirelerin pandemi sürecinde gösterdiği çaba ve fedakârlıkların küçümsenmemesi gerektiğini söyledi. Hemşirelerin hastalarla yakın bir ilişkisi olduğunu kaydeden ve özellikle hemşirelere de hitap eden Prof. Dr. Yiğit, “Bildiğiniz gibi her hafta Hemşirelik Haftası’nı kutlarız. Bu yılki kutlamamız bir öncekinden farklı olacak gibi görünüyor. Bunun nedeni, hemşire arkadaşlarımızı kendi alanımızda en uzun ömürlü ve sadık üyeler olarak tanımlarken, onları pandemi yol yürüyüşünün ardından sağlık ordumuzun cesur üyeleri olarak görmeye başladılar. Bir zafer konuşması yapmayı planlıyorsak ve zafer için bir anıt dikmeyi planlıyorsak, yükü sırtımızdan aldıktan sonra bile sorumluluğun büyük kısmını size vermenin bizim sorumluluğumuz olduğunun farkındayız.”

Haber: Sözcü

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Avrupa İlaç Kurumu, Pfizer BioNTech Aşısını Çocuklar İçin Değerlendiriyor

Whatsapp İhbar Hattı