DOLAR

16,7597$% 0.35

EURO

17,4297% -0.58

STERLİN

20,1232£% -1.2

GRAM ALTIN

964,50%-0,54

ÇEYREK ALTIN

1.576,00%-1,06

BİTCOİN

323803฿%1.65214

a

İSAHED: “Haksız Sözleşme Fesihlerine Son”

Tüm Aile Sağlığı Sağlık Memuru – ATT – Hemşire ve Ebe Derneği (İSAHED) Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan hemşirenin sözleşmesinin feshedilmesine yönelik açtığı davayı kazandı. İSAHED, "Haksız fesihleri, iş kaybı tehdidini ortadan kaldıracak ve aile hekimliği sisteminde büyük bir dönüşüme öncülük edecek bu karar tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.
saglikagi.net
İSAHED: “Haksız Sözleşme Fesihlerine Son”
google news

Sözleşmesi birlikte çalıştığı aile hekiminin açtığı dava sonucu mahkeme kararı ile iptal edilen hemşireyi İSAHED yalnız bırakmadı. İSAHED Hukuk Komisyonu tarafından hemşire adına açılan dava sonucunda, mahkeme yapılan feshin hukuksuz olduğuna karar vererek hemşirenin işe iadesine ve çalışmadığı süre boyunca yaşadığı maaş kaybının Sağlık Bakanlığı tarafından hemşireye ödenmesine karar verdi.

 

“Fesih tehdidine son…”

Resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulunan İSAHED; “Keyfi nedenlerle yönetmelikteki açıklardan faydalanarak meslektaşlarımızı işten çıkarmayı büyük bir başarı olarak görenlere, meslektaşlarımızın sözleşmesinin devam etmesinin kendi seçme özgürlüğü olduğunu düşünenlere ve mağduriyet yaşayan meslektaşlarımıza duyurulur!” ifadelerini kullandı.

İSAHED: "Haksız Sözleşme Fesihlerine Son"

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Türk Tabipler Birliği 29 Mayıs’ta Ankara’da Eylem Yapacak

Whatsapp İhbar Hattı