DOLAR

16,8415$% -0.07

EURO

17,5902% -0.01

STERLİN

20,3958£% -0.17

GRAM ALTIN

977,06%0,01

ÇEYREK ALTIN

1.595,00%0,06

BİTCOİN

333161฿%2.77052

a

İngiltere’den Van’a İyileşmek İçin Geldi

İngiltere'de en önemli merkezlerinde cevap bulamayan hasta, Türkiye'nin Lokman Hekim Van Hastanesi'nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.
saglikagi.net
İngiltere’den Van’a İyileşmek İçin Geldi
google news

İngiltere’de en önemli merkezlerinde cevap bulamayan hasta, Türkiye’nin Lokman Hekim Van Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

 

İngiltere’nin Londra kentinde yaşayan Fatma Kaya, boyun fıtığı şüphesiyle İstanbul’daki hastaneye gitti. Hastanedeki sağlık görevlileri boyundaki kitlenin glumos tümörü olabileceğini söyleyince Kaya hemen İngiltere’ye dönerek Londra’daki hastanelerde tedavi aradı. Hastanedeki doktorlar, kendisinin de glumos tümörü olduğunu söyleyince Kaya, arama çalışmalarına başladı. Dr. Halil Basel’e ulaştı. Olumlu tartışmalar üzerine Kaya, Van’a gelmeye karar verdi. Lokman Hekim Van Hastanesi’nde geçirdiği operasyon sırasında etkili bir ameliyat geçirmeyi başaran Kaya, sağlığına kavuştu.

 

Lokman Hekim Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Basel konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Londra’da yaşayan Türk vatandaşı Fatma Kaya’nın İstanbul’da boyun fıtıkları ile ilgili yaptığı araştırma sırasında glumos tümörü teşhisinin konulduğunu belirtti. geldiği şehir. Doğal olarak, bu İngiltere’de yaygın bir olay değil. Tabi ki doktor “Bu işlemi çok sık yapmıyoruz tehlikeli bir işlem Hastamız işlemi aradı. Bizi buldular. Hasta riskleri yüksek olan hastalıktan dolayı tereddütlüydü. Tartıştık ve Hastalarla temasa geçtik, Türkiye’ye taşınmaya karar verdiler, tabii Türkiye ve Van için biraz daha zor. Van’ı ziyaret etmeye karar verdiler. Bize geldikten sonra testlerini yaptık ve ameliyat ettik. Bugün dördüncü günü taburcu edildi. Serbest bırakılacağımızı umuyorum” dedi.

 

25 yıldır İngiltere’nin Londra şehrinde yaşadığını söyleyen oyuncu Fatma Kaya, gittiği hastanelerdeki doktorların yorumlarından çok korktuğunu belirterek, “İstanbul’da çok büyük bir insan kalabalığı var dediler. Sonra Londra’ya döndüm, tümörle aynı deniliyordu. Çeşitli yerlere gittim, ‘felç olacaksın, yüz felci yaşayacaksın, sesin kaybolacak’ dediler. Testler eğitmen tarafından Londra’da yapıldı. “Korkuyorum” diye cevap verdim. Çocuklarım Hoca Halil’e ulaştı. Çocuklarım beni takip ettiler ve bana Hoca Halil’in harika bir doktor olduğunu söylediler. Bu yüzden İngiliz doktorun yıl boyunca kaç ameliyat yaptığını bilmek istedim. “Yılda 7-8 ameliyat yapıyorum. “Burada bu hastalık pek yok” dedi. Doktor Türkiye’ye gitmem gerektiğini söyleyince ayda 10 ameliyat yapacaklarını söyleyince o da bana dedi. “Gidebilirsiniz”. Ben de buradayım ve gayet iyiyim. Doktor çok yetkin. Problemi olan herkesin Halil Hoca’ya gitmesi tavsiye edilir. Öpüşen bir doktor. Teşekkür ederim çok teşekkür ederim. “dedi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Uyuşturucu Yetiştirmek İçin Böbreğini Sattığı Tespit Edilen Şahıs ve Ekibi Yakalandı

Whatsapp İhbar Hattı