DOLAR

18,6410$% 0.03

EURO

19,6251% 0.02

STERLİN

22,8873£% 0.24

GRAM ALTIN

1.079,96%-0,02

ÇEYREK ALTIN

1.753,00%-0,11

BİTCOİN

316787฿%-0.94053

a

İl Sağlık Müdüründen El Hijyeni Uyarısı

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, el hijyeninin bayramlarda daha da önemli olduğunu konusunda uyarılarda bulundu.
saglikagi.net
İl Sağlık Müdüründen El Hijyeni Uyarısı
google news

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan önemli açıklamalarda bulundu.  Kurban Bayramı süresince el hijyenine daha fazla dikkat edilmesi gerektiği söyleyen KALKAN, bayramda sıkça tokalaşma yapılması dolayısıyla hijyen konusunda biraz daha hassas davranılması gerektiğini ifade etti.

Bulaşıcı hastalıkların temas yoluyla yayıldığını ifade eden Kalkan, “Temizlik bizim milletimizin ayrılmaz bir parçası. Köklerimizde mevcut olan ‘temizlik imandandır, inançtandır’ o güzel kutlu söz ile birleştirerek, hakikatten temiz kalmaya, temiz olmaya çok dikkat etmeliyiz.” dedi.

Kolonya ve Dezenfektan El Hijyeni İçin Önemli

“Mikroorganizmaların engellenmesi açısından sabunlu su ile el yıkamalıyız. Herhangi bir hastalık bulaştırıcı özelliklerimizin farkındaysak, elimizde kesilmiş, yıpranmış, çeşitli lezyonlar var ise veya muhatabımızın elinde aynı şekilde çatlaklar, yaralar var ise daha da dikkat etmeli ve tokalaşmaktan kaçınmalıyız. Temizlik bir kültür. Bu kültür de bizim özümüzde mevcut. Aslında zaman zaman unuttuklarımızı hem kendimize hem çevremize hatırlatmak bu anlamda işlev görecek.

Bayramlar bizim milli ve manevi duygularımızın yükselişe geçtiği günlerdir. Sıcak kanlı bir milletiz. Birbirimiz ile tokalaşmayı ve sarılmayı severiz. Bayramda el hijyenine, temizliğe, hem çevremizin hem bedenimizin hem de tokalaşmada kullandığımız el uzvumuzun temiz tutulmasına azami dikkat göstermeliyiz. Kendimiz kadar muhatabımızı da düşünerek, hareket etmeliyiz.” Sağlığımızı korumak için güncel bilgileri takip etmeye devam etmeliyiz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Avusturalya’dan Mardin’e Hekimin Yaşam Öyküsü