DOLAR

18,6417$% 0.02

EURO

19,6350% 0.01

STERLİN

22,9082£% 0.07

GRAM ALTIN

1.077,95%0,10

ÇEYREK ALTIN

1.753,00%-0,11

BİTCOİN

323363฿%2.02823

a

Hep-Sen: “Düzenleme Tüm Sağlık Emekçilerini Kapsamalıdır”

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda başlandı. Getirilecek olan düzenlemenin iş barışını ve gelir dengesini zedeleyeceğini belirten Hep-Sen, "Bir düzenleme getiriliyorsa tüm sağlık emekçilerini kapsamalıdır." dedi.
saglikagi.net
Hep-Sen: “Düzenleme Tüm Sağlık Emekçilerini Kapsamalıdır”
google news

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda başlandı.

14 maddelik kanun teklifine yönelik değerlendirmelerde bulunan Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası(Hep-Sen) , “Kanun teklifinin özellikle 4. Maddesinde tek meslek grubuna dair yapılan “sabit ödemelerin net maaşa tahsisi ve ek ödemelerinin artık mahsup edilmemesi” konusu takip ettiğimiz önemli hususların başında gelmektedir.” dedi.

 

Meclise sunulan 14 maddelik kanun teklifini yakinen takip ettiklerini belirten Hep-Sen yönetimi, açıklamasına şu sözler ile devam etti:

“Değerli Kamuoyu ve Saygıdeğer Üyelerimiz,

TBMM’ye sunulan 14 maddelik sağlık çalışanlarının özlük haklarına dair kanun teklifi sendikamızca yakinen takip edilmektedir.

Kanun teklifinin özellikle 4. Maddesinde tek meslek grubuna dair yapılan “sabit ödemelerin net maaşa tahsisi ve ek ödemelerinin artık MAHSUP EDİLMEMESİ” konusu takip ettiğimiz önemli hususların başında gelmektedir.

 

“Bir düzenleme getiriliyorsa tüm sağlık emekçilerini kapsamalıdır”

Açıkça beyan etmek gerekir ki kanun hükmünde düzenlenecek olan bu tasarı sonrası sadece ve sadece bir meslek grubundan ek ödemelerin mahsup edilmemesi, geri kalan tüm sağlık çalışanlarından ek ödemelerin mahsup edilmeye devam edilmesi sağlık çalışanları arasında gelir adaletsizliğini had safhaya çıkaracak, gelir dengesini zedeleyecek, iş barışını zedeleyecektir. Bir düzenleme getiriliyorsa tüm sağlık emekçilerini kapsamalıdır.

Olası haksızlıklara dair hukuk departmanımız ve yönetim kurulumuz gerekli hazırlıkları yapmaktadır.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Türk Tabipler Birliği: “Yeni Yasa Teklifi Kabul Edilebilir Değildir”