DOLAR

18,6401$% 0.02

EURO

19,6889% 0.28

STERLİN

22,9512£% 0.26

GRAM ALTIN

1.079,00%0,20

ÇEYREK ALTIN

1.754,00%-0,06

BİTCOİN

322853฿%1.86204

a

Hemşire Adayları Çocuk Hastaları Eğlendirdi

Kayseri Şehir Hastanesinde tedavi gören çocuklar, hemşire adaylarının etkinlikleriyle hem motive oluyor hem de hastaneye olan korkusunu yeniyor.
saglikagi.net
Hemşire Adayları Çocuk Hastaları Eğlendirdi
google news

 

Kayseri Şehir Hastanesi’nde uygulama yapan hemşire adayları, eğitimlerinin dışında palyaço kıyafetleri giyiyor ve sergiledikleri animasyonlarla hasta çocukları neşelendiriyor.

12 öğrenci farklı illerdeki liselerin hemşirelik fakültelerinde öğrenim görmekte ve Kayseri şehir hastanesinde hastane yönetim kurulu onayı ile ayda 3 kez palyaço kostümü giyerek Süt Bölümünde bakılan çocukları eğlendirmek için emek gösteriyor. Hemşire adayları ellerinde balonlarla odaları dolaşarak, fon müziği dinleyerek ve çeşitli aktiviteler yaparak hasta çocukları motive ediyor.

 

Uzun süre hastanede tedavi gören çocukların sosyalleşmesini önemsediklerini vurgulayan Yüksel, “Psikososyal anlamda bu çocukların yardıma ihtiyacı var. Burada yatan çocukların doktor ve hemşire korkusu da var, bu korkuyu da ortadan kaldırıyorlar.” dedi.

 

Yüksel, çocukların hemşire adaylarıyla oyun oynadıktan sonra tedaviyi daha kolay kabul ettiğini ve morallerinin de yükseldiğini gözlemlediklerini söyledi.

 

blank

 

Hemşire adaylarının tek amaçları çocukları eğlendirmek

 

Hemşire adayı Seda Nur Coşkun da projenin gönüllülük esasına dayalı olduğunu, hastanelerden korkan çocukların yaptıkları etkinliklerle mutlu olduklarını ve gözlerinde neşe gördüklerini söyledi.

Hastanede servise gelip çocukları eğlendirerek, tedavilerine katkı sağladıklarını belirten Coşkun, “İlerleyen yıllarda çocuk servislerinde çalıştığımda çocukların bana ne anlatmak istediğini daha iyi anlayacağım. Çocuklarla ilgilenmek bana daha çok şey katıyor.” dedi.

Çocukları çok sevdiğini vurgulayan hemşire adayı Hilal Bayrakçı, çocuklarını evlerinden uzakta mutlu etmenin kendisini de mutlu ettiğini söyledi.

Hemşire adayı Hatice Naz Karakaş, okul ve staj sonrası kalan zamanlarında çocukları eğlendirmek için gönüllü olarak hastanede buluştuklarını bildirdi.

 

Hemşire adayı Berna Haber de “Bizim buradaki amacımız tedavisini reddeden çocuk hastalara tedavilerinde yardımcı olmak. Burada çocukların ufak bir hediye ile bile çok mutlu olduğunu gördük. İlerleyen yıllarda bu etkinliklerin mesleğime çok faydalı olacağını düşünüyorum çünkü çocuklarla iletişimim arttı.” diye konuştu.

Hastanede görev yapan Besim Güçük de ağlayan çocukların gözyaşlarını dindirmek için bir araya geldiklerini ve tedavi sırasında birçok çocuğu mutlu etmeyi başardıklarını söyledi.

 

Aileler de etkinliklerden mutlu

Çocuğu hastanede tedavi gören Hilal Bayrakçı ise etkinliklerden ailelerin mutlu olduğunu vurgulayarak, “Çocukların ruh sağlığı için de böyle etkinliklerin olması önemli.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Şok Diyet Yerine “Sürdürülebilir Beslenme” Diyetleri Tercih Edin