DOLAR

16,7832$% 0.34

EURO

17,4971% -0.28

STERLİN

20,2938£% -0.49

GRAM ALTIN

974,31%0,49

ÇEYREK ALTIN

1.590,00%0,19

BİTCOİN

324792฿%3.01056

a

Hekimsen’den Eylem Çağrısı: “1 Gün 100 Bin Hekim”

Hekimsen, Haziran eylem planı kapsamında “1 Gün, 100 Bin Hekim” sloganı ile tüm sivil toplum kuruluşu ve örgütlere ulaşıp yapılacak eyleme davet etti.
saglikagi.net
Hekimsen’den Eylem Çağrısı: “1 Gün 100 Bin Hekim”
google news

Hekimsen tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sendikamız kuruluşundan itibaren siyaset üstü bir zeminde başta hekimlerin kaybedilmiş hakları ve ideal bir sağlık sistemi için sendikal faaliyetlerin her türlüsünü denemiş, çeşitli eylemlerde bulunmuştur.

Bilindiği gibi tüm tıbbi sorumluluğu alan, sağlıkta şiddete en çok maruz kalan, sadece Tıp Fakültesi itibarıyla standart bir lisans eğitimine göre 3,2 kat fazla ders saati almış, zorluk derecesi hem eğitime göre, hak kazanma hem sürdürme açısından en üst seviyede olan bir eğitim-öğretim zanaat sahibi hekimlerin hakları görmezden gelinmiş ve değersizleştirilmişlerdir. Bu değersizleştirilme onların güvelik zaafının da başlıca sebeplerinden olmuştur.

 

“Cumhuriyet tarihinin en yoğun katılımlı iş bırakma eylemini hedeflemiş bulunmaktayız”

Sendikamız son olarak Mayıs ayında toplamda 6 gün gerçekleştirilen iş bırakma eyleminde bulunmuştur. Bu Cumhuriyet tarihinde bir ilktir. Ancak tüm bunlara rağmen hekimlerin hakları yadsınmış, haklarımız konusunda yapılması gerekenler yapılmamış ve sürüncemede bırakılmıştır.

Tüm bu nedenlerden dolayı HEKİMSEN sendikası olarak asgari düzeyde de olsa kabul edebileceğimiz düzenlemelerin Haziran ayının ilk yarısı içerisinde açıklanmaması durumunda Cumhuriyet tarihinin en yoğun katılımlı iş bırakma eylemini hedeflemiş bulunmaktayız.

 

“1 Gün, 100 Bin Hekim”

“1 Gün, 100 Bin Hekim” sloganı ile tüm sivil toplum kuruluşu ve örgütlere ulaşıp yapılacak eyleme davet ediyoruz. Tüm hekimlerimizi ne olursa olsun yalnızca bir gün için, aynı gün iş bırakma eylemine katılmaya çağırıyoruz. Eyleme üyemiz olsun ya da olmasın tüm hekimleri davet ediyor, hukuki tüm sorumluluğu alacağımızı resmi olarak ifade ediyoruz.

Bu duyuru, sağlıkla ilgili faaliyet gösteren tüm sivil toplum örgütlerimize ve tüm hekim camiamıza “1 Gün 100 Bin Hekim” eylemimiz için çağrımızdır.

Kamuoyuna duyurulur.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Hekim Birliği, Mesleki Sorumluluk Kurulu Yönetmelik Taslağı’nın Yayımlanması İçin Sağlık Bakanlığı’na Başvurdu

Whatsapp İhbar Hattı