DOLAR

18,6393$% 0.02

EURO

19,6891% 0.29

STERLİN

22,9470£% 0.24

GRAM ALTIN

1.077,86%0,09

ÇEYREK ALTIN

1.752,00%-0,17

BİTCOİN

322786฿%1.79893

a

Hekim Birliği: Hekimler Eylemde, Ulusal Basın Nerede?

Hekim Birliği Sendikası, aylardır süregelen hekim eylemlerinin ulusal basın tarafından görmezden gelinmesini eleştirdi. Resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulunan Hekim Birliği; "Bu feryadın duyurulmasına yardımcı olmamakta kararlı mısınız? Unutmayın ki bizler Sizlerin de hekimleriyiz" dedi.
saglikagi.net
Hekim Birliği: Hekimler Eylemde, Ulusal Basın Nerede?
google news

Hekim Birliği Sendikası tarafından yapılan açıklamada, Türkiye genelinde yüzde 90 katılımlı eylemler düzenlendiğini ancak eylemlerin ulusal basında görmezden gelindiğini ifade edildi.

Hekim Birliği Sendikası tarafından yapılan açıklamada,

“Uzun süredir hekimlik mesleği yavaşça sadece hekimlerin hissedebileceği şekilde erezyona uğratıldı. Performans sistemi, gelir adaletsizliğinin ve hekimlerin iş barışının bozulmasının adı oldu. Hastalarımızın en meşru hakkı olan doğru teşhis ve tedavi şansı mhrs’de 5 dk muayene uygulaması yapılarak ellerinden alındı. Suçsuz olduğumuz halde malpraktisten ceza yağdı. Hakarete uğradık, dövüldük ve hatta öldürüldük umursanmadı.

 

“%90 katılımlı iş bırakma eylemleri yaptık fakat duyan olmadı”

İşte bu yüzden Hekim Birliği sendikası olarak diğer hekim sendikalarıyla birlikte %90 katılımlı iş bırakma eylemleri yaptık fakat duyan olmadı.

26-27 Mayıs yine iş bırakma eylemlerimiz var .Sesimiz duyulana, taleplerimizin hem hekim hakkı hem hasta sağlığı için yapıldığını anlatana kadar da eylem yapmaya devam edeceğiz .Çığlığımıza kulak verin ve yarın ki eylemlerimizi duyurun.”

Hekimler Eylemde... Ulusal Basın Nerede?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Türk Veteriner Hekimleri Birliğinden “Maymun Çiçeği” Açıklaması