DOLAR

17,9501$% 0.03

EURO

18,5433% -0.04

STERLİN

21,9155£% -0.08

GRAM ALTIN

1.031,36%-0,12

ÇEYREK ALTIN

1.686,00%-0,12

BİTCOİN

430965฿%-2.15767

a
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?

GSK, Respiratuar Sinsityal Virüs (RSV) İçin Aşı Duyurdu

GSK, özellikle yaşlıları ve kronik rahatsızlıkları kötü etkileyen Respiratuar Sinsityal Virüs (RSV) olgusuna yönelik faz 3 aşı sonuçlarını açıkladı.
saglikagi.net
GSK, Respiratuar Sinsityal Virüs (RSV) İçin Aşı Duyurdu
google news

GSK, Respiratuar Sinsityal Virüs olgusuna yönelik faz 3 aşı sonuçlarını açıkladı. RSV alt solunum yolu hastalıklarına neden oluyor.

GSK’den yapılan açıklamada, RSV’ye yönelik hayata geçirilen aday aşı programı kapsamında güçlü bir bağışıklık yanıtı saptanan Faz 1 ve Faz 2 çalışmalarının ardından Faz 3 çalışmasının olumlu sonuçlarının kamuoyuna açtı.

Akciğer ve solunum yollarını etkileyen, aşı veya özgün bir tedavisi bulunmayan RSV ağır sonuçlara neden olabiliyor. Özellikle kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), astım ve kronik kalp yetmezliği gibi hastalıkları alevlendirme potansiyelitaşıyan, pnömoni, hastane yatışı ve ölüm gibi ağır sonuçlara da yol açabilmekte.

RSV 60 Yaş Üstünü Tehdit Ediyor

Açıklamada, 60 yaş ve üzeri erişkinler için önemli bir sağlık tehdidi oluşturan RSV’ye karşı geliştirilen aşı adayı ile her yıl 360 bin hastane yatışının ve 24 bini aşan ölümün azaltılmasının hedeflendiği vurguladı.

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan GSK AR-GE Başkanı ve Bilimsel Sorumlusu Dr. Hal Barron, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Faz 3 çalışmaları sonucu elde ettiğimiz veriler, aşı adayımızın bu enfeksiyonun sebep olduğu ciddi sonuçlara karşı yaşlı erişkinlerde olağanüstü bir koruma sağladığını ortaya koyuyor.

Aşısı olmayan az sayıdaki bulaşıcı hastalıktan biri olduğu için, bu veriler ilgili tedaviyi etkilemede anlamlı bir potansiyele sahip.

Bu aynı zamanda, dünya genelinde her yıl hastane yatışlarının ve ölümlerin önlenebileceği anlamına geliyor. Elde ettiğimiz güncel veriler ışığında 2022 yılının ikinci yarısında gerekli otoritelerle görüşüp ruhsat başvurumuzu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Yurt Yönetim Personeli Maaşı Ne Kadar? 2022