DOLAR

16,8853$% -2.7

EURO

17,8334% -2.47

STERLİN

20,8128£% -2.77

GRAM ALTIN

991,58%-2,31

ÇEYREK ALTIN

1.604,00%-0,60

BİTCOİN

358840฿%1.2317

a
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Fahrettin Koca’dan Düzeltme: “10 Bin Liranın Altında Olan Borçlar Terkin Edildi”

Fahrettin Koca’dan Düzeltme: “10 Bin Liranın Altında Olan Borçlar Terkin Edildi”

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kanun teklifinde yer alan maddelere yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Koca, yaptığı paylaşımlardan birinde düzeltme yaptı.
saglikagi.net
Fahrettin Koca’dan Düzeltme: “10 Bin Liranın Altında Olan Borçlar Terkin Edildi”
google news

TBMM Genel Kurulunda, Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi, kabul edildi. Teklifin kabul edilmesinden kısa bir süre sonra teklifte yer alan maddelere dair açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamalarında yer alan maddelerin birinde düzeltme yaptı.

Teklifte yer alan 5. maddeyi açıklayan Bakan Koca, “Sağlık Bakanlığı hastanelerinden sağlık hizmeti almış olup pirim borcu gibi nedenlerle hastane gideri karşılanmayanların 5 bin liranın altında olan borçları terkin edildi.” dedi.

 

Ancak terkin edilen borç tutarı 5 değil, 10 Bin Türk Lirasıydı. Kısa süre içerisinde paylaşımına yönelik düzeltme yapan Bakan Koca, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Doğrusu, 10 BİN LİRA şeklindedir”

“DÜZELTME
5 BİN LİRA ifadesi metinde yanlışlıkla yer almıştır. Doğrusu, 10 BİN LİRA şeklindedir: “Sağlık Bakanlığı hastanelerinden sağlık hizmeti almış olup pirim borcu gibi nedenlerle hastane gideri karşılanmayanların 10 bin liranın altında olan borçları terkin edildi.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Bakan Koca Madde Madde Açıkladı… Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi

Whatsapp İhbar Hattı