DOLAR

15,5905$% 0.3

EURO

16,3423% 0.47

STERLİN

19,3500£% 0.66

GRAM ALTIN

914,35%0,39

ÇEYREK ALTIN

1.506,00%0,40

BİTCOİN

471306฿%0.48083

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Erdoğan’ın Açıklamalarına Hekimlerden Tepki Yükseliyor #HekimlerGitmiyorHakkınıİstiyor

Erdoğan’ın Açıklamalarına Hekimlerden Tepki Yükseliyor #HekimlerGitmiyorHakkınıİstiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda düzenlenen Kadın Muhtarlarla Buluşma programda yaptığı açıklamalar hekimler tarafından tepkiyle karşılandı.

saglikagi.net
Erdogan8217in Aciklamalarina Hekimlerden Tepki Yukseliyor Hekimlergitmiyorhakkiniistiyor 740x420
google news

Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda “Hatalarımız olabilir. Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kim? Adeta ülkemizde hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları takip eden birisiyim. ‘Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar.’ Bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan, yetiştiren bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, maliyeti yüksek olan da sağlıktır. Ama şimdi az para veriyormuşuz. En az alan 8-9 bin en yüksek alan 25 bin. Özel sektör daha çok para verdikleri için kaçıp gidiyorlarmış.” ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan açıklamalarına şu sözler ile devam etti:

“Açık konuşuyorum” ifadeleriyle konuşan Erdoğan, “Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı istihdam ederiz. Gerekirse yurtdışından ülkemize dönmek isteyenleri davet eder, istihdam ederiz. Buralar boş kalmaz. Asistan doktorlarımızla devam ederiz. Buralar boş kalmayacak. Doktorluk gibi bir mesleği sadece paraya dayamak insani değildir.” dedi.

 

Binlerce hekim, Twitter’da #HekimlerGitmiyorHakkınıİstiyor başlığı altında tepkisini dile getirdi.

 

Hekim-Sen Sendikası sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Bizler ailelerinin yıllarca didinip, dişinden tırnağından artırarak okuttuğu onurlu ve gururlu Türk Hekimleriyiz. Ülkesini kimse bizden daha fazla sevemez, kimse kapıyı gösteremez. Hakkımızla kazandığımız mesleğimizi, insanca sürdürmek istiyoruz.”

 

Tabip-Sen Sendikası ise tepkisini şu sözler ile dile getirdi:

“İşimizi güvenle yapmak ve emeğimizin karşılığı neyse onu almak istiyoruz. Canımızdan çok sevdiğimiz ülkemizde, haksızlığa uğramadan mesleğimize devam etmek istiyoruz. Bu ağır ithamları reddediyoruz!
Hekimlik onurumuzu ayaklar altına aldırmayacağız, hedef gösterilmeyi kabul etmiyoruz!”

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP