DOLAR

16,7539$% 0.3

EURO

17,5197% -0.06

STERLİN

20,2118£% -0.76

GRAM ALTIN

966,04%-0,38

ÇEYREK ALTIN

1.581,00%-0,93

BİTCOİN

325577฿%1.99276

a
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Elitaş Söz Vermişti… Sağlık Çalışanlarına Zam İçin Zaman Daralıyor

Elitaş Söz Vermişti… Sağlık Çalışanlarına Zam İçin Zaman Daralıyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, çalışma bakanımız, hazine bakanımız ve sağlık bakanımızla yaptığımız toplantıda yasal düzenlemeye ihtiyaç duymadan bir iyileştirme yapılması konusunda mutabık kaldık. Bu devreye girebilir. Yasal düzenlemeye yapılması gereken kısım da Mayıs ayı içerisinde gerçekleşir” ifadelerini kullandı. Ancak Mayıs ayının son iki günü gelmesine rağmen bahse konu düzenlemeler hayata geçmedi.
saglikagi.net
Elitaş Söz Vermişti… Sağlık Çalışanlarına Zam İçin Zaman Daralıyor
google news

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, sağlık çalışanlarının mali haklarında iyileştirmeler için geçtiğimiz haftalarda açıklamada bulunmuştu. Yapılacak olan düzenlemenin Mayıs ayı içerisinde gerçekleşeceğini belirten Elitaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Mayıs ayı içerisinde gerçekleşir”

“Cumhurbaşkanımızda 20 gün önce talimat verdi. Ben, hazine bakanımız, sağlık bakanımız ve çalışma bakanımızla bu yasal düzenlemeyi hayata geçirmek için gayret ediyoruz. Bütçe dengeleri çerçevesinde bunu hayata geçirmek için gayret ediyoruz. İlk anda ki yapılan biraz yanlış anlamaydı.

 

Sanki en yüksek rakam 5 bin TL, en düşük rakam 2.5 bin TL gibi bordro ücretlerinde bir artış ortaya çıkacaktı. O artışı zam diye anladılar. Şimdi onu farklı bir şekilde düzenleyip Mayıs ayı içerisinde bunu gerçekleştiririz. Kanun olmadan da yapılan bir düzenleme vardı. Bizimle beraber çalışma bakanımız, hazine bakanımız ve sağlık bakanımızla yaptığımız toplantıda yasal düzenlemeye ihtiyaç duymadan bir iyileştirme yapılması konusunda mutabık kaldık. Bu devreye girebilir. Yasal düzenlemeye yapılması gereken kısım da Mayıs ayı içerisinde gerçekleşir”

Ancak, Mayıs ayının son iki günü içerisinde bulunmamıza rağmen bahse konu iyileştirmeler gerçekleşmedi. Binlerce sağlık çalışanı Mayıs ayı sona ermeden düzenlemenin hayata geçmesini bekliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Türkiye’de Maskesiz Sosyal Hayata Geri Dönüş

Whatsapp İhbar Hattı