DOLAR

18,5318$% 0.09

EURO

18,1641% -0.02

STERLİN

20,6521£% 0.17

GRAM ALTIN

996,27%0,87

ÇEYREK ALTIN

1.632,00%0,79

BİTCOİN

367648฿%3.10685

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!

Tabip Sen Haberleri

Tabip-Sen’den “Sağlıkta Beyaz Reform” Değerlendirmesi: “Bu Dönüşümün Eksiklikleri Giderilmelidir” Tabip-Sen’den “Sağlıkta Beyaz Reform” Değerlendirmesi: “Bu Dönüşümün Eksiklikleri Giderilmelidir”
Sendika Üye Sayıları 2022 Sendika Üye Sayıları 2022
Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanları İş Bıraktı: “Bugün kaybettiğimiz haklarımızın helvasını yiyoruz” Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanları İş Bıraktı: “Bugün kaybettiğimiz haklarımızın helvasını yiyoruz”
Hekimler İş Bırakma Eyleminde… #YüzBinHekimİşBırakıyor Hekimler İş Bırakma Eyleminde… #YüzBinHekimİşBırakıyor
Sağlık Sendikaları Yarın İş Bırakıyor Sağlık Sendikaları Yarın İş Bırakıyor
Tabip-Sen: “Sağlıkta Şiddet Kampanyalı Ürün Kataloglarına mı Girdi?” Tabip-Sen: “Sağlıkta Şiddet Kampanyalı Ürün Kataloglarına mı Girdi?”
Tabip-Sen: “Mayıs Ayı Sizin Takviminize Göre Kaç Gün?” Tabip-Sen: “Mayıs Ayı Sizin Takviminize Göre Kaç Gün?”
Dr. Ahmet Erçek Tabip-Sen Genel Kurulunu Değerlendiriyor Dr. Ahmet Erçek Tabip-Sen Genel Kurulunu Değerlendiriyor
Hekimler Eylemde: Hekim Sendikaları 2 Gün Süreyle İş Bırakıyor Hekimler Eylemde: Hekim Sendikaları 2 Gün Süreyle İş Bırakıyor
Tabip-Sen: “Tıp Diplomamız ve Hipokrat Yeminimiz, Haklarımızın İpotek Altına Alınmasına Bahane Edilemez” Tabip-Sen: “Tıp Diplomamız ve Hipokrat Yeminimiz, Haklarımızın İpotek Altına Alınmasına Bahane Edilemez”
Dr. Feza Şen ve Av. Ümit Erdem Moderatörlüğünde “Hekim Sendikaları’nın Mayıs Ayı Eylem Takvimleri “ Dr. Feza Şen ve Av. Ümit Erdem Moderatörlüğünde “Hekim Sendikaları’nın Mayıs Ayı Eylem Takvimleri “
Tabip-Sen: “Enflasyon Farkının Zam Veya Lütuf Gibi Gösterilmesini Kabul Etmeyeceğiz” Tabip-Sen: “Enflasyon Farkının Zam Veya Lütuf Gibi Gösterilmesini Kabul Etmeyeceğiz”
Tabip-Sen, TUS Kontenjanlarını Değerlendirdi: “Atılan Bu Adım, Çözüm Üretmekten Oldukça Uzaktır” Tabip-Sen, TUS Kontenjanlarını Değerlendirdi: “Atılan Bu Adım, Çözüm Üretmekten Oldukça Uzaktır”
Hekim Sendikaları Mayıs Ayında Eylem Kararı Aldı Hekim Sendikaları Mayıs Ayında Eylem Kararı Aldı
Yeni Dost Platformu: “Taleplerimiz Yerine Getirilmezse Daha Etkili Eylemlerle Sahada Olacağız” Yeni Dost Platformu: “Taleplerimiz Yerine Getirilmezse Daha Etkili Eylemlerle Sahada Olacağız”
Tabip-Sen: “SBA, Kadrolu Köleliktir” Tabip-Sen: “SBA, Kadrolu Köleliktir”
Tabip-Sen: “Hekimler Müjde Değil, İcraat İstiyor” Tabip-Sen: “Hekimler Müjde Değil, İcraat İstiyor”
Tabip-Sen’den Bakanlık Çıkartması: “Tabiplerin Yalnız Olmadığını Bir Kez Daha İletmiş Olduk” Tabip-Sen’den Bakanlık Çıkartması: “Tabiplerin Yalnız Olmadığını Bir Kez Daha İletmiş Olduk”
Tabip-Sen: “Masaya Oturmak İçin Konfederasyon Olmak Gerekir, Yanlış Algılarla Üye Toplamanın Peşinde Değiliz..” Tabip-Sen: “Masaya Oturmak İçin Konfederasyon Olmak Gerekir, Yanlış Algılarla Üye Toplamanın Peşinde Değiliz..”
Bakan Koca ile Bir Hekimin Telefon Görüşmesinden Çıkan Önemli Notlar.. Bakan Koca ile Bir Hekimin Telefon Görüşmesinden Çıkan Önemli Notlar..
Tabip-Sen: Yıllardır Şiddete Engellemek İçin “Önlem” Alıyorsunuz.. Sonuç Nedir? Tabip-Sen: Yıllardır Şiddete Engellemek İçin “Önlem” Alıyorsunuz.. Sonuç Nedir?
Bir Günde 4 Ölümcül Şiddet Olayı.. Tabip-Sen: “Artık Bıçağın Değil, Direkt Ölümün Sırtındayız” Bir Günde 4 Ölümcül Şiddet Olayı.. Tabip-Sen: “Artık Bıçağın Değil, Direkt Ölümün Sırtındayız”
Tabip-Sen: “Mesleki İtibarımızı Geri Kazanacağız! Ama’sı Yok” Tabip-Sen: “Mesleki İtibarımızı Geri Kazanacağız! Ama’sı Yok”
Hekimler İş Bıraktı.. “Farz Edin Gittik” Hekimler İş Bıraktı.. “Farz Edin Gittik”

Tabip-Sen, 30 Aralık 2021 tarihinde kuruluş dilekçesini İstanbul Valiliğine sunarak resmiyet kazanan, İstanbul merkezli bir hekim sendikasıdır. Üç sayfalık bir manifestoyla kurulduğunu duyuran sendika; kuruluş manifestosunda tek ilgi alanının mesleki hak mücadelesi olduğunu vurgular. “Varlığı çok kıymetli, yokluğu ise telafi edilemez” olan tabiplerin çok üzgün ve kırgın olduğunu dile getiren manifestoda, hekimlerin olur olmaz soruşturmalarla karşı karşıya kaldığından ve hem fiziki hem de psikolojik olarak tükenmeye razı olmayacağından bahsedilir.

Tabip-Sen: 9 İlke ve Tutum Etrafında Birleşen Bir Sendika

Tabip-Sen Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası, kuruluş manifestosunda açıklanan 9 ilke etrafında birleşir.

Bu ilkelere göre sendika; sadece mesleki hak mücadelesi ile ilgilenir, apolitiktir, sivil, hür ve bağımsızdır. Doğruya destek, yanlışa engel olmak üzere faaliyet gösteren sendika, etik ve ahlakı temel kabul eder. Ayrıca sendika, diyaloga da eyleme de açık olduğunu, kuruluş manifestosunda ifade eder. Sendikanın diğer ilkeleri ise sektördeki her kesimin hakkını savunmak ve paradigmaları değiştiren “referans” bir sendika olmaktır.

4 Çalışma Grubuyla Şekillenen “Mesleki Hak Mücadelesi”

İlk yönetim kurulu toplantısını 29 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştiren sendikanın genel başkanı, Ahmet Erçek’tir. Tabip-Sen; tabipleri, diş hekimlerini ve eczacıları, bünyesindeki 4 çalışma grubundan bir tanesine ya da birkaçına katılmaya teşvik eder.

Tabip-Sen tarafından hayata geçirilen ve bu alanlarda çalışmak isteyen herkesin katılımına açık olan 4 çalışma grubunu; özlük maaş çalışma grubunu; sağlıkta şiddet çalışma grubu, malpraktis ve diğer hukuki sorunlar çalışma grubu ve hekim göçü çalışma grubu teşkil eder.