DOLAR

16,4016$% 0.29

EURO

17,5478% -0.09

STERLİN

20,6462£% 0

GRAM ALTIN

979,56%0,73

ÇEYREK ALTIN

1.595,00%0,06

BİTCOİN

473454฿%-0.96502

a

Hekim Birliği Sendikası Haberleri

Hekim Birliği: Hekimler Eylemde, Ulusal Basın Nerede? Hekim Birliği: Hekimler Eylemde, Ulusal Basın Nerede?
Hekim Birliği: “Sendika Üyeliği E-Devlet’ten Yapılsın” Hekim Birliği: “Sendika Üyeliği E-Devlet’ten Yapılsın”
Hekimler Eylemde: Hekim Sendikaları 2 Gün Süreyle İş Bırakıyor Hekimler Eylemde: Hekim Sendikaları 2 Gün Süreyle İş Bırakıyor
Hekim Birliği Sendikası: “Şiddet Mağduru Hekimlerin Açık Adresleri Beyaz Kod Dosyalarından Kaldırılmalıdır” Hekim Birliği Sendikası: “Şiddet Mağduru Hekimlerin Açık Adresleri Beyaz Kod Dosyalarından Kaldırılmalıdır”
Dr. Feza Şen ve Av. Ümit Erdem Moderatörlüğünde “Hekim Sendikaları’nın Mayıs Ayı Eylem Takvimleri “ Dr. Feza Şen ve Av. Ümit Erdem Moderatörlüğünde “Hekim Sendikaları’nın Mayıs Ayı Eylem Takvimleri “
Hekim Birliği Sendikası Hekim Hakları Söyleşileri 3: “İcap Nöbet Ücretleri” Hekim Birliği Sendikası Hekim Hakları Söyleşileri 3: “İcap Nöbet Ücretleri”
Hekim Birliği Sendikasından TTB’ye: “Şikayet Başvurularında Ücret Alınmalıdır” Hekim Birliği Sendikasından TTB’ye: “Şikayet Başvurularında Ücret Alınmalıdır”
Hekim Sendikaları Mayıs Ayında Eylem Kararı Aldı Hekim Sendikaları Mayıs Ayında Eylem Kararı Aldı
Hekim Birliği Sendikası Hekim Hakları Söyleşileri 2: “Geçici Görevlendirmeler” Hekim Birliği Sendikası Hekim Hakları Söyleşileri 2: “Geçici Görevlendirmeler”
Hekim Birliği: “Hekim-Sen, Hekim Sendikalarını Bölme Görevini Başarmıştır” Hekim Birliği: “Hekim-Sen, Hekim Sendikalarını Bölme Görevini Başarmıştır”
Yeni Dost Platformu: “Taleplerimiz Yerine Getirilmezse Daha Etkili Eylemlerle Sahada Olacağız” Yeni Dost Platformu: “Taleplerimiz Yerine Getirilmezse Daha Etkili Eylemlerle Sahada Olacağız”
10 Soruda Hekim Birliği Sendikası 10 Soruda Hekim Birliği Sendikası
Hekim Birliği: 2021 Yılında SABİM Hattına Tehdit ve Küfür İçeren 27 Bin 560 Başvuru Yapıldı Hekim Birliği: 2021 Yılında SABİM Hattına Tehdit ve Küfür İçeren 27 Bin 560 Başvuru Yapıldı
“O Doktora Dayak Değil Kurşun Atarım” Diyen Şahsın O Hastaneye Yaklaşması Yasaklandı “O Doktora Dayak Değil Kurşun Atarım” Diyen Şahsın O Hastaneye Yaklaşması Yasaklandı
Hekim Birliği Sendikası: “Atatürk İlke ve İnkılapları Kırmızı Çizgimizdir..” Hekim Birliği Sendikası: “Atatürk İlke ve İnkılapları Kırmızı Çizgimizdir..”
“Hastanelere Girişte X Ray Cihazı Zorunlu Olmalı” “Hastanelere Girişte X Ray Cihazı Zorunlu Olmalı”
KBB Servisinde Korkunç Anlar.. “Hekimler Darp ve Bıçakla Tehdit Edildi” KBB Servisinde Korkunç Anlar.. “Hekimler Darp ve Bıçakla Tehdit Edildi”
Hekimler İş Bıraktı.. “Farz Edin Gittik” Hekimler İş Bıraktı.. “Farz Edin Gittik”
Av. Arb. Ümit Erdem ve Dr. Feza Şen’in Moderatörlüğünde 14-15-16 Mart İş Bırakma Eylemleri Öncesi Hekim Sendikaları’nın Son Değerlendirmeleri Av. Arb. Ümit Erdem ve Dr. Feza Şen’in Moderatörlüğünde 14-15-16 Mart İş Bırakma Eylemleri Öncesi Hekim Sendikaları’nın Son Değerlendirmeleri
Hekim Birliği Sendikasından Yargıda Emsal Kazanım Hekim Birliği Sendikasından Yargıda Emsal Kazanım
Hekim Birliği Sendikası Hekime Hakaretin Hesabını Sordu Hekim Birliği Sendikası Hekime Hakaretin Hesabını Sordu
Hekim Birliği Sendikası Yargıda Kazandı Hekim Birliği Sendikası Yargıda Kazandı
İş Bırakma Eylemine Katılacaklara Disiplin Cezası Verilebilir mi? Av. Ümit Erdem Sağlık Ağı’nda Değerlendirdi.. İş Bırakma Eylemine Katılacaklara Disiplin Cezası Verilebilir mi? Av. Ümit Erdem Sağlık Ağı’nda Değerlendirdi..
Hekim Sendikalarından 2443 Sayılı Genelgeye Tepki Yükseldi Hekim Sendikalarından 2443 Sayılı Genelgeye Tepki Yükseldi

Hekim Birliği Sendikası, 3 Aralık 2021 tarihinde İzmir Valiliği’ne müracaat edilerek kurulmuş bir hekim sendikasıdır. Kuruluş işlemleri 28 Aralık 2021 tarihinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının onayı ile tamamlanan ve en son kurulan hekim sendikalarından bir tanesi olan Hekim Birliği Sendikası’nın üye sayısı, kuruluşunun ikinci ayı itibarıyla 5 binin üzerindedir. Kamuda 149 bin, özel sektörde 30 bin olmak üzere ülkemizde toplam 179 bin hekimin görev yaptığı düşünüldüğünde, iki ay gibi kısa bir sürede 5 bin üye edinen Hekim Birliği Sendikasının, gelecek yıllarda ülkemizin önde gelen hekim sendikalarından bir tanesi olacağı sonucuna ulaşılabilir.

Hekimler Tek Sendikada Birlik Oluyor

Kuruluşundan sonra resmi internet sitesinde “10 Soruda Hekim Birliği Sendikası” isimli bir açıklama paylaşan Hekim Birliği Sendikası, açıklamasında “siyasi ve ideolojik amaçlardan bağımsız olarak hekimlerin çalışma koşullarına ilişkin hak ve menfaatleri koruyan” sendikal bir yapıya ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Sendika kuruluş bildirgesinde ayrıca, kendi bünyesinde kurulan hukuki organizasyon yapısı ve yapılan iş birlikleri ile hekimler için hukuki mücadele konusunda fark yaratma iddiasında olduğunu açıkladı.

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Hatice ÇERÇİ BALCI

Ödemiş Devlet Hastanesinde anestezi̇ ve reanimasyon uzman hekimi olarak olarak çalışan Hatice Çerçi Balcı, Hekim Birliği Sendikası kurucu üyesi ve ilk genel başkanıdır. 1975 yılında doğan ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Çerçi Balcı, anestezi ve reanimasyon alanındaki uzmanlık eğitimini 2006 ile 2010 yılları arasında tamamlamıştır. Anestezinin yanı sıra geleneksel ve tamamlayıcı tıp ile ilgilenen Hatice Çerçi Balcı, evli ve bir kız çocuğu annesidir.