DOLAR

18,6424$% 0.03

EURO

19,6162% 0.49

STERLİN

22,7827£% 0.68

GRAM ALTIN

1.071,07%0,92

ÇEYREK ALTIN

1.752,00%0,97

BİTCOİN

313638฿%-0.81248

a

Doktor Krizi Meclis Gündeminde

Bursa Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Onkoloji Hastanesi’nin hekimsiz kalmasını TBMM gündemine taşıyan MHP Milletvekili Dr. Mustafa Hidayet Vahapoğlu, diğer sağlık kuruluşlarından geçici doktor atamalarını istedi ve Yüksek Öğretim Başkanı ve Sağlık Bakanlığı'ndan kalıcı çözüm için tedbirler önerdi.
saglikagi.net
Doktor Krizi Meclis Gündeminde
google news

Vahapoğlu, böylesine önemli bir kurumun yüzlerce çocuğa tedavi hizmeti sunarken, hastanede görevli iki onkologtan birinin istifa etmesi, diğer uzman doktorun da sağlık sorunları nedeniyle izne ayrılmasının kuruluşu doktorsuz bıraktığını dile getirdi.

 

Sorunun çözümü için önerisini TBMM’de yapılan toplantıda doktor krizinin çözülmesi için öneride bulunan MHP Bursa Doç. Mustafa Hidayet Vahapoğlu açıklamasına şöyle devam ediyor:

Üniversitenin Rektörü ve Fakülte Dekanının gayretleri ile çözüm üretilmeye çalışılsa da ciddi mağduriyetlerin doğması kaçınılmazdır. Hastanenin yeniden fonksiyonel hale gelmesi için Bursa’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanede sadece poliklinik hizmeti veren onkolog hekimlerin üniversite hastanesinde geçici olarak görevlendirilmeleri, kalıcı çözüm için de YÖK Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığınca tedbir üretilmesine ihtiyaç bulunmaktadır.”

TBMM’de oturumdan sonra açıklama yapan Vahapoğlu, Uludağ Çocuk Onkoloji’deki doktor krizinin çözülmesi ve kadrolu uzman doktor ataması ile ilgili kurumların üzerine düşeni yapacağına olan inancını dile getirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Sağlıkçıdan Vefa Örneği