DOLAR

16,6611$% 0.8

EURO

17,5637% 0.14

STERLİN

20,3339£% 0.08

GRAM ALTIN

975,39%0,69

ÇEYREK ALTIN

1.595,00%0,43

BİTCOİN

342385฿%-0.06331

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: “7 Gün 24 Saat Çalıştığımız Hastanelerde Haklarımızı Almak İstiyoruz”

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: “7 Gün 24 Saat Çalıştığımız Hastanelerde Haklarımızı Almak İstiyoruz”

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin bahçesinde düzenlenen basın açıklamasında yaptığı konuşmada,  sağlık çalışanlarının haklarını almak için mücadele ettiklerini ifade etti.
saglikagi.net
DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: “7 Gün 24 Saat Çalıştığımız Hastanelerde Haklarımızı Almak İstiyoruz”
google news

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu, Dev Sağlık-İş Sendikasınca Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin bahçesinde düzenlenen basın açıklamasında yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarının şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi.

Güvenlikten, tekniğe, temizlik hizmetinden, tüm sağlık çalışanlarına kadar sağlık kuruluşlarında çalışan tüm emekçiler için toplandıklarını belirten Çerkezoğlu, “Sağlık emekçileri olarak 7 gün 24 saat hastanelerde alnımızın teriyle çalışıyoruz, hakkımız olanı istiyoruz. Sağlık hizmeti bir ekip hizmetidir.” dedi.

 

Sağlık çalışanlarının hayat kurtardığına işaret eden Çerkezoğlu, şöyle konuştu:

Sağlık hizmeti üretirken dün de bugün de yarın da hakların kazanımı için omuz omuza yan yana bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıyız. Bütün dünya ve Türkiye’de pandemi ile mücadelede tedbir amaçlı herkes evinde otururken, bizler sağlık emekçileri olarak en ön safta yer aldık. Biz 7 gün 24 saat çalıştığımız bu hastanelerde haklarımızı almak istiyoruz.”

Çerkezoğlu, konuyla ilgili Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan ile de görüşeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Tabip-Sen: “Mayıs Ayı Sizin Takviminize Göre Kaç Gün?”

Whatsapp İhbar Hattı