DOLAR

18,5310$% 0.1

EURO

18,1519% -0.05

STERLİN

20,6485£% 0.19

GRAM ALTIN

991,52%0,38

ÇEYREK ALTIN

1.625,00%0,36

BİTCOİN

366313฿%1.57702

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!

Diş Hekimine 271 Bin Liralık Malpraktis Davası

Tekirdağ’da implant tedavisi için diş hekimi D.N.’nin kliniğine giden S.A., felç kaldığı iddiasıyla diş hekimi D.N.’ye 217 bin 500 liralık ‘tıbbi malpraktis' davası açtı.
saglikagi.net
Diş Hekimine 271 Bin Liralık Malpraktis Davası
google news

Tekirdağ’da implant tedavisi için diş kliniğine giden S.A.’ya mart ayında implant yapıldı. İddiaya göre, işlemin başarısız olduğunu söyleyen S.A.’nın ağzına yeni dişler takıldı ancak işlem sonrasında  S.A.’nın ağız bölgesi felç oldu.

 

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, ilk operasyondan itibaren büyük sağlık problemlerine yol açan uygulamanın tıbbi standartlara uygun olarak gerçekleşmediğini dava dilekçesinde belirten S.A.’nın avukatı, “Hekimin tıbbi standartlara uymayarak gerçekleştirdiği implant işlemi, hukuka aykırı davranışı, ortaya çıkan özeni göstermemesi nedeniyle kusurunu, meydana gelen felç hali ile implant işleminin uygulanması arasındaki doğrudan ilişki illiyet bağını açıkça kanıtlamaktadır” dedi.

 

“Diş hekiminden tahsilini istiyoruz”

Mağdur S.A.’nın davalı diş hekimine yanlış hekim uygulaması (tıbbi malpraktis) ile yapılan Implant Uygulaması için 17 bin 500 bin lira ödediğinin anlatıldığı dilekçede, “Olayın manevi boyutunun ne kadar ciddi olduğunun söylenmesine dahi gerek yoktur. S.A., yanlış operasyon sebebiyle yaşadığı acıların yanında, işlem bittikten sonra kalıcı felç hali yaşamıştır. Böyle bir durumun kişinin üzerinde yaratacağı elem, üzüntü ve psikolojik sıkıntıların da telafisi çok güç olacaktır. S.A., özel yaşamını dahi devam ettiremeyecek duruma gelmiş, iş ve aile ilişkilerinde yoğun sıkıntılar yaşamış ve manevi varlığı son derece zedelenmiştir. Bu nedenle 17 bin 500 lira maddi, 200 bin lira da manevi tazminatın davalı diş hekiminden tahsilini istiyoruz” denildi.(Cumhuriyet)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Tokat’ta 6 Kişi Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığına Yakalandı