DOLAR

18,6475$% 0.04

EURO

19,6940% 0.01

STERLİN

22,8810£% 0.23

GRAM ALTIN

1.075,28%0,33

ÇEYREK ALTIN

1.755,00%0,11

BİTCOİN

321060฿%2.31651

a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hastane Randevuları Talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanelerde yaşanan randevu alma sıkıntısına yönelik verdiği talimatta, "Konuyla ilgili adımlar atıyoruz. Sorun çözülecek. Doktorları teşvik edin" ifadelerini kullandı.
saglikagi.net
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hastane Randevuları Talimatı
google news

Hastane randevularında yaşanan sorunu ve bazı ilçelerde doktor bulunmaması ile ilgili sorunlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a iletildi. Parti kurmayları, vatandaşın, hastanelerden randevu alma konusunda sıkıntı yaşadığını, bu konuyla ilgili çok fazla şikâyetin geldiğini dile getirdi.

Kurmaylar “Bazı hastanelerde de randevu geç veriliyor. Randevu, 10-15 gün sonrasına erteleniyor. Vatandaşlar sağlık hizmeti alma konusunda gecikiyor” dedi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili “Pandemi döneminde randevular konusunda sıkıntı yaşandı. Bu sorun yavaş yavaş çözülecek. Konuyla ilgili adımlar atmaya başladık” diye konuştu.

 

Hekimlere ek ücret talimatı

Yapılan toplantılarda, kurmayların, Cumhurbaşkanı’na, bazı köylerde ve ilçelerde doktorların görev yapmak istemediğini, bundan dolayı vatandaşın sıkıntı çektiğini, doktorlara zorunlu bir görevin getirilebileceğini söylediği ancak Erdoğan’ın konuya sıcak bakmadığı, bunun yerine doktorların teşvik edilmesi gerektiğini ifade ettiği öğrenildi.

Bu kapsamda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sağlık Bakanlığına bu gibi yerlerde görev yapan doktorlara fazladan ücret verilmesi konusunda bir çalışma yapılması talimatını verdiği ifade edildi.

 

Aile diş hekimliği sistemi

Bunların yanı sıra, kurmayların Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme gelen bir diğer konu da ‘aile diş hekimliğinin’ getirilmesi oldu. AK Parti kurmayları “Sağlıkta dönüşüm çok güzel oldu. Şehir hastaneleri, vatandaş nezdinde çok beğenildi. Bunlarla beraber aile diş hekimliği sistemi de devreye girmeli” ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanlığının iki pilot ilde bu uygulamayı hayata geçirdiği, diğer illerde de faaliyete geçirilmesi için çalışmalar yürüttüğü belirtildi.(Kaynak: Türkiye Gazetesi)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Aydın’da Kadın Sağlığı Eğitimi