DOLAR

18,6384$% -0.03

EURO

19,5250% -0.18

STERLİN

22,6429£% -0.34

GRAM ALTIN

1.060,81%0,20

ÇEYREK ALTIN

1.734,00%0,46

BİTCOİN

316308฿%0.15526

a
 • Sağlık Ağı
 • Gündem
 • Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimliğinden Acil Servis Baskınına İlişkin Açıklama

Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimliğinden Acil Servis Baskınına İlişkin Açıklama

Adana Çukurova Devlet Hastanesi'nde dün akşam 50 kişilik bir grubun acil servise baskın yapmasıyla ilgili  hastane açıklama yayınladı. Açıklamada, “Hastaya gerekli tıbbi müdahale yapılmış ve bir üst merkeze sevki gerçekleştirilmiştir” denildi.
saglikagi.net
Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimliğinden Acil Servis Baskınına İlişkin Açıklama
google news

Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimliği acil servis baskını ile ilgili açıklama yayınladı.

Açıklamada, “10 Temmuz Pazar günü saat 21.00 sıralarında hastanemizin Acil Servisine trafik kazası geçirmiş bir hasta getirilmiştir. Ambulansla getirilen hastanın ilk değerlendirmesi yapılmış ve muayenesinin ardından, kaydının yapılması aşamasında hastanın yakınları, hastalarına bakılmadığı ve ilgilenilmediği gerekçesiyle acil serviste taşkınlık çıkarmışlar ve acil servise zarar vermişler; akabinde, görevi başındaki arkadaşlarımıza sözlü tehditte bulunmuşlardır. Hastaya gerekli tıbbi müdahale yapılmış ve bir üst merkeze sevki gerçekleştirilmiştir” denildi.

Hastalara bakılmadığı iddialarının da yalanlandığı açıklamada, “Başhekimliğimiz, acil servisimizdeki olay hakkında gerekli idari soruşturmayı başlatmış, adli makamlar ve emniyet ile irtibata geçmiştir. Güvenlik endişesi olduğunu belirten hekimlere izin önerilmiş, kendileri göreve devam etmek isteklerini belirtmişlerdir. Acil Servis hizmeti gerekli düzenlemeler yapılarak devam etmiştir.

Yukarıda özetlendiği şekilde vuku bulan olay, sosyal medyada “Adana Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servisi, hasta yakını yaklaşık 50 kişilik bir grup tarafından basıldı” şeklinde haberleştirilmiştir. Acil servise trafik kazası sebebiyle başvuran hastanın çok sayıda yakını hastaneye gelmiş, özetlendiği şekilde üzücü olaylar yaşanmıştır, fakat bunun “acil servisin basılması” şeklinde tanımlanması yukarıdan anlaşılacağı gibi doğru değildir.

Haberlerdeki “Adana Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servisin hizmet vermediği” yorumu da gerçek dışıdır. Sağlıkta şiddet olayı haberlerinin, en küçük bir çarpıtmaya tahammülü olmayan bir konuda yapılan haberler olduğuna inanıyoruz. Haber dili, ne suça eğilimi olanlar açısından “suçun kolaylığı” anlamına hizmet etmeli ne de sağlık çalışanları ve toplumun sorunun aşılacağına olan inancına zarar vermelidir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (3)
 • blank
  Necmi
  5 ay önce
  1 4

  Bu hastaneyle ilgili yorumları okuyun anlarsınız herşeyi azarlanirsin bunu neden özel hastanede sorun olmuyor hep devlet kurumları yaşıyor

 • blank
  Yavuz Can
  5 ay önce
  2 0

  Ufacık anlamdan basit şeylerden dolayı birileri olay mi çıkartıyor. Doktordan ne istiyorsun üstelik hastane cihazlarına zarar vermek onlar milletin malı milli servet. Bir doktorun yetişmesi kolaymı kaç yıl hangi şartlarda okuyor. Yoksa bazı ülkelerde doktor hemşire açığı var onlar mı size talimat verdi yoksa imamın sözüne mi uydunuz. Açığa alınan diktir öldürün diyen bir İmam vardı. Virüs bazılarının beynini yemiş sanırım

 • blank
  Mehmet
  5 ay önce
  1 0

  İnsanlara bukadar yüz verilirse değil acil servis poliklinik servis yoğun bakım heryeri basarlar yaptırım yasa yokki adam doktor dövüyor tutuksuz yargılanıyor elini kolunu sallaya sallaya geziyor ortada bir yanlış darp tehdit kamu malına zarar varsa bunu yapam insanların elini kolunu sallaya sallaya bırakırsanız diğer insanlarada yapma hırsı verir acilen yasaların tekrardan düzenlenmesi ve gerekirse kısasa kısas idam bile gelmeli bu ülke ye yoksa bu düzen böyle gelmiş böyle gider

blank

Sıradaki haber:

Dış Kulak Yolu Nemli ve Islak Kalmamalı